Більше 60 країн світу закликали провести незалежне розслідування виникнення коронавірусу

Китай і США поки не підтримали ідею розслідування

Більше 60 країн світу закликали провести незалежне розслідування виникнення коронавірусу
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

62 країни світу закликали до ретельного розслідування джерела походження і масового поширення коронавірусу, який викликав наймасштабнішу пандемію за останнє століття.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє австралійська медіакорпорація ABC.

62 країни, включаючи країни Євросоюзу, Австралії, Росії, Південної Африки, Велику Британію, Індонезію, Японію, Південну Корею, Туреччину, підтримали цю пропозицію напередодні Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я, що відкривається в понеділок, 18 травня.

Міністр закордонних справ Австралії Меріс Пейн заявила, що прихильники цієї ініціативи хочуть “допомогти світу отримати уроки, необхідні для захисту здоров’я”. У свою чергу, прес-секретар із закордонних зв’язків Ради ЄС Вірджинія Бату-Хенрікссон зазначила, що Євросоюз має намір домогтися консенсусу: “Нам потрібна підтримка всіх основних гравців, і Китай – один з них”.

Китай і США поки не підтримали ідею розслідування

Ініціатива розслідування викликала шалений осуд з боку Пекіна, який звинуватив Австралію, яка першою озвучила цю ідею, в політичній атаці на Китай. При цьому, у висловлюванні, яке зараз обговорюється, не згадується ні Китай, ні місто Ухань.

Американські дипломати, в свою чергу, наполягають на більш жорсткому формулюванні, яке б закликала до розслідування походження вірусу, починаючи саме з Китаю. Президент США Дональд Трамп і держсекретар Майк Помпео раніше неодноразово звинувачували Китай в приховуванні інформації про вірус, що, на їхню думку, стало однією з причин пандемії.

Нагадаємо, смертельний коронавірус COVID-19, який почав поширюватися з китайського міста Ухань в грудні минулого року, вже  забрав життя вже більше 313 тисяч осіб на планеті,  заражено 4,7 мільйона осіб. Однак вчені досі не можуть дійти єдиної думки про те, що ж  стало причиною пандемії. Так, нещодавно вчені заявили, що джерелом коронавірусу COVID-19 навряд чи був ринок диких тварин в китайському місті Ухань.

Раніше ми розповідали про 55-річну китайську науковицю, вірусологиню Ши Чженлі, яка зі своєю командою роками досліджувала коронавірус у кажанів, зокрема і потенційно небезпечні для людини. У 1990 році жінка отримала ступінь магістерки в Уханьскому інституті вірусології Академії наук Китаю, а у 2000 – ступінь докторки філософії в Університеті Монпельє II у Франції.

Джерело: Народна Правда