Ослаблення карантину: в МОЗ назвали умову для відновлення роботи транспорту

Вимоги стосуються носіння захисних масок і кількості пасажирів

Ослаблення карантину: в МОЗ назвали умову для відновлення роботи транспорту
Автор Желізняк Олександр в Карантин в Україні/Новини

З 11 травня в Україні розпочалося поступове ослаблення карантину. Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко назвав санітарні норми для відновлення роботи транспорту.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це він розповів розповів в ефірі каналу “Україна 24”.

Loading...

“Завтра (18 травня – Ред.) на сайті МОЗ буде розміщено проєкт норм, щоб знову усі змогли обговорити. Перевізники, які приходили під Кабмін, взяли на себе зобов’язання, що норми, які будуть прописані, вони будуть виконувати та встановлять контроль за їх виконанням. Більшість цих норм вони навіть самі написали та показали, як готові їх виконувати, щоб відновили роботу транспорту”, — сказав він.

Ляшко зазначив, яких саме правил повинні будуть обов’язково дотримуватися перевізники.

“Основні норми не є надзвичайно невиконуваними. Це те, що працює сьогодні в країнах ЄС. Водій при приході на роботу повинен провести термометрію, не мати гострих респіраторних захворювань, бути в засобах індивідуального захисту. В транспорті люди мають бути в хірургічних масках, які мають покривати рот і ніс, а також не набиватися у засіб пересування кількістю людей більшою, ніж це передбачено технічними характеристиками засобу”, — розповів головний санлікар.

За словами Ляшка, перевізники можуть це забезпечити, але їм треба випустити більшу кількість транспорту на маршрути.

Нагадаємо, в Україні з 11 травня відновили роботу великі ТРЦ, але не у всіх містах. Київ, Львів і Чернівецька область поки що відмовилися від такого ослаблення карантину через ризик нового спалаху коронавірусу.

До слова,   відкриття пасажирського сполучення в Україні буде відбуватися в три етапи. Згідно з планом, в першу чергу влади дозволять міські і приміські перевезення.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, з якими ризиками можуть  зіткнутися українці у разі запуску метро в Києві.

Джерело: Народна Правда
загрузка...