Гра у довгу: в МЗС зізналися, що Україна не зможе швидко повернути Крим

Питання Криму залежить від постійного контролю за режимом санкцій тиску

Гра у довгу: в МЗС зізналися, що Україна не зможе швидко повернути Крим
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда
Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ

У Міністерстві закордонних справ україни визнали, що Крим повернути швидко не вийде.

Loading...

Про те, що деоккупация півострова – це гра в довгу, в інтерв’ю РБК-Україна заявив глава Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба.

За його словами, зараз в його відомстві лежить документ стратегічного характеру під умовною назвою “Стратегія деокупації Криму”. Його доопрацюють і проведуть консультації з зовнішніми експертами, і з громадськістю.

На запитання журналіста: “Якісь основні параметри вже можна називати” глава відомства відповів, що “основні параметри – це гра у довгу”.

“Ми розуміємо, що це нешвидкий процес. Це постійний контроль за режимами санкційного тиску, посилення тиску там, де це можливо. І готовність державних інститутів прийняти Крим назад, коли цей момент настане. А такий момент настане, і можливо, раніше, ніж багатьом здається. Тому що якщо наша держава не буде внутрішньо готовою до реінтеграції, то можна “розтринькати” момент, коли це стане можливим”, – підкреслив Кулеба.

Чиновник також підкреслив, що Росія під час пандемії намагається “розгойдати човен”: “Росіяни в цей раз зайшли здалеку і під час пандемії почали розгойдувати тему, що потрібно знімати санкції “в гуманітарних цілях”, для спільної боротьби з вірусом. Ми перші виступили проти, нормально попрацювали з партнерами, піднялася серйозна міжнародна хвиля і ми цю історію погасили”.

Кулеба також додав, що восени Росія знову відновить дискусію зняття санкцій.

Нагадаємо, раніше віце-прем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков заявив, що Україна збирається запропонувати окрему платформу для переговорів щодо повернення анексованого Росією Криму.

Раніше глава Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба розповів, коли українці, в тому числі і заробітчани, зможуть вільно виїхати з країни. За його словами, Україна буде координувати свої дії з європейськими партнерами. Він також додав, що організація рейсів з сезонними працівниками взагалі стала проблемою виключно через відсутність  регулярного авіасполучення, а не через якесь бажання уряду обмежити.

Дмитро Кулеба заявив, що в Україні навіть не будуть обговорювати ідею введення паспортів здоров’я для туристів, оскільки і за кордоном ці ідеї ще до кінця не матеріалізовані.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...