Коронавірус міг потрапити в Європу ще у жовтні: спливли докази

COVID-19 з'явився в Європі у жовтні

Коронавірус міг потрапити в Європу ще у жовтні: спливли докази
Автор Гранатова Катерина в Новини/Правда про здоров'я
Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ

Перші пацієнти з ознаками викликається новим різновидом коронавірусу захворювання легень могли з’явитися у Франції ще у листопаді 2019 року. Такий висновок у ході дослідження 2,5 тис. рентгенівських знімків зробили медики лікарні Альберта Швайцера в Кольмарі, що на сході Франції.

Loading...

Про це пише Le Parisien, передає НАРОДНА ПРАВДА.

“Типові аномалії легенів, спричинені COVID-19”, – описав лікар-рентгенолог Мішель Шмідт знімок флюорографії, зроблений 16 листопада. При цьому ще 12 підозрілих випадків він з колегами виявив у грудні і 16 – у січні. Тоді як ранні знімки з тих, що вони вивчили, були датовані 15 жовтня.

За словами медиків, тепер їм належить зв’язатися з усіма пацієнтами, чиї знімки вони вважали підозрілими, і розпитати їх про контакти і поїздках в той період, а також взяти необхідні аналізи. Такий підхід навряд чи дасть повну картину, враховуючи наявність безсимптомних хворих, зазначають рентгенологи. Але вони сподіваються, що робота сприятиме більш широкому застосуванню флюорографії при обстеженні людей, у яких з’являються перші ознаки інфікування COVID-19.

“Це ретроспективне дослідження – відмінна ідея для розуміння поширення хвороби. Однак без мазків з носа та аналізів крові буде дуже важко гарантовано підтвердити наявність інфекції в цей період”, – заявила президент Товариства рентгенографії грудної клітини професор Антуан Халіл.

Він уточнив, що не вважає необхідним опромінюва ти кожного пацієнта, однак додав, що при погіршенні симптомів знімок дозволяє краще прогнозувати перебіг захворювання, а також передбачити потребу інтубації протягом п’яти днів.

Нагадаємо, раніше були названі симптоми різних видів коронавірусу.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...