Кожен другий українець не знає, як заразився коронавірусом: цікава статистика

У 30% зараження відбулося під час тісного контакту з підтвердженим випадком і 8% - під час подорожі

Кожен другий українець не знає, як заразився коронавірусом: цікава статистика
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Керівник Центру громадського здоров’я МОЗ Ігор Кузин заявив, що приблизно половина заражених коронавірусом українців не знають, за яких обставин вони могли заразитися COVID-19.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це  він розповів в інтерв’ю “Українській правді“.

Loading...

“50% – це ті випадки, у кого тип передачі інфекції не встановлено, близько 30% – це тісний контакт з підтвердженим випадком і 8% – там, де був факт подорожі”, – сказав він.

При цьому, як стверджує Кузин, можливість тестування людей з симптомами коронавірусу або тих,  хто контактував з такими людьми, нібито була доступна з першого надходження ПЛР-тестів в Україну.

Більш того, Кузин також висловився проти масового тестування українців на коронавірус.

“Масове тестування, на жаль, не допомагає знайти додаткові якісь випадки на масовому рівні, тому що будь-яке тестування повинно мати певну мету, тобто ми повинні впорядкувати людей за певними характеристиками і прийняти певну лікарську тактику”, – підкреслив він.

Нагадаємо, раніше директор Центру громадського здоров’я МОЗ Ігор Кузин заявив, що українські лікарі стикаються з випадками, коли у пацієнтів, незважаючи на клінічну картину COVID-19 і контакт із зараженими коронавірусом, ПЛР-тести на коронавірус не показують позитивний результат.

Раніше стало відомо, що ПЛР- тести на коронавірус українського виробництва, які раніше забракував Центр громадського здоров’я МОЗ, працюють нормально.

До слова, днями з’явилася інформація, що закуплені Офісом президента українські ПЛР-тести виявилися непридатними для використання. Центр громадського здоров’я відмовився верифікувати тест-системи на коронавірус українського виробництва. У компанії Укргентех, яка є виробником зазначених тестів, поставили під сумнів рішення ЦГЗ і заявили, що перевірка тест-систем була проведена з порушеннями.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...