Нетаньяху хоче анексувати Західний берег річки Йордан: подробиці

Кнесет сформували дві партії Лікуд (Біньямін Нетаньяху) і Кахоль-Лаван (Бен Ганц)

Нетаньяху хоче анексувати Західний берег річки Йордан: подробиці
Автор Романова Марі в Закордонна правда/Новини

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху представив в Кнесеті (парламенті) новий уряд, заявивши при цьому про намір “поширити ізраїльську юрисдикцію” на єврейські поселення, які знаходяться на Західному березі річки Йордан.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пишуть Факти.

Loading...

Сформувати уряд вдалося насилу – Біньямін Нетаньяху («Лікуд») змагається з колишнім начальником Генерального штабу армії Ізраїлю Бені Ганцем («Кахоль-Лаван»). Ці дві партії і склали основу кабінету.

Нетаньяху і Ганц були змушені шукати компроміс, адже жодному не вдалося сформувати коаліцію з іншими партіями, які пройшли в Кнесет за підсумками позачергових парламентських виборів, третє за рік. У результаті політики домовилися, що будуть займати крісло прем’єра по черзі, змінюючись кожні півтора року. Першим прем’єром став Нетаньяху. Ганц очолив поки Міністерство оборони.

Виступаючи перед депутатами, Нетаньяху заявив, що прийшов час анексувати території на Західному березі річки Йордан, на яких знаходяться єврейські поселення. «Настав час поширити ізраїльську юрисдикцію на ці території і вписати в історію сіонізму чергову блискучу главу. Це важливо, тому що саме там зародився і розвивався народ Ізраїлю», — сказав Нетаньяху.

Він вважає, що час настав саме зараз, оскільки Ізраїль діє у відповідності з планом, представленим у січні президентом США Дональдом Трампом. Американський лідер називає цей план «оборудкою століття». Він упевнений, що її здійснення вирішить  багаторічний палестинсько-ізраїльський конфлікт. Нетаньяху нагадав, що США фактично погодилися з тим, то Йорданська долина, яка є частиною Західного берега річки Йордан, є ізраїльською територією і на неї повинна поширюватися ізраїльська юрисдикція.

Ізраїль частково послабив карантинні обмеження, кафе і салонах краси дозволили знову відкритися.

Відзначимо, напередодні в Ізраїлі отримали перший робочий зразок препарату, який пригнічує коронавірус в організмі хворого. Він є і вакциною, і ліками.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...