Незворотні процеси вже почалися: Олег Скрипка розповів, як шоу-бізнес переживає карантин

Незворотні процеси вже почалися: Олег Скрипка розповів, як шоу-бізнес переживає карантин
Автор Марія Петренко в Публікації/Шоу-бізнес

Про те, як живе шоу-бізнес на карантині, НАРОДНІЙ ПРАВДІ розповів відомий український музикант Олег Скрипка.

Loading...

Як живе шоу-бізнес під час карантину?

Шоу-бізнес під час карантину живе так само, як і вся планета. В режимі хом’ячків. Люди сидять собі дома, напихують їжу за щоки та думають, чим себе зайняти. За моїми спостереженнями, велика частина артистів намагається налаштувати роботу через Інтернет, а іншу частину поглинає депресняк: і люди починають добряче прикладатися до алкоголю.

Пане Олег, як оцінюєте дії Уряду щодо ситуації, яка склалася?

Поки що, навіть, на світовому рівні уряди не демонструють якісь ефективні і розумні дії, все це більш нагадує ірраціональну паніку. А люди закриті дома, мало рухаються, не дихають свіжим повітрям, нагнічюється паніка через ЗМІ, поширюється стрес. Я переконаний, зараз пішов вгору спалах різних, навіть, не вірусних хвороб. Це те ж саме, як колись уряди різних країн боролися з алкоголем – а результат був протилежний.
Сьогодні деякі країни пішли за іншим сценарієм і не вводили таких жорстких обмежень – і нічого катастрофічного не відбулося. Це означає, що влади більшості країн просто себе перестрахували, а мільйони людей залишилися без роботи. Я вважаю, треба займатися хворими людьми, а не ізолювати здорових, яких 99,9 відсотків.

Цей карантин прекрасно показав на світовій мапі, які держави дійсно піклуються про своїх громадян. Таких виявилось небагато, і на превеликий жаль, нашої країни в цьому списку немає.

Чи час вже артистам відновлювати діяльність?

Знаєте, коли кров короткий проміжок часу не поступає до головного мозку, починаються незворотні процеси, і тіло вмирає. Вважаю, культура виконує роль головного мозку для суспільства. Без культури соціум – це бездушний зомбі. Зараз ми всі – на паузі 2 місяці. Незворотні процеси вже почалися. Я чув в інших країнах є компенсації для людей, яких лишили без роботи, а ми маємо тільки скорочення бюджету на культуру та перспективу заборони масових заходів до нового року.

Багато концертів прийшлося скасувати?

Всі. Всі концерти до Нового 2021-го року організатори починають скасовувати. Якщо рахувати заходи лише мого колективу, це приблизно п’ять – вісім концертів на місяць. Організатори заходів не можуть ризикувати в такій нестабільній обстановці, коли уряд не може адекватно сповістити, як і коли будуть будуть скасовані обмеження.

Громадянам компенсують гроші за квитки скасованих концертів?

А хто відповідальний? Той і мусить компенсувати. Розумієте, концерт готується приблизно півроку, наперед орендується майданчик, проплачується реклама та інші витрати. Потім наперед продаються квитки, що компенсують деякі витрати. А влада бере і раптово відміняє захід. Тому, якщо Уряд приймає такі рішення, то має нести і відповідальність та компенсувати всі збитки.
Знаєте, навіть якщо коронавірус відмінять, наприклад, 22-го травня, можливо, магазини та кав’ярні відкриються, а з культурними заходами так не відбудеться, нам тільки можна буде починати підготовку до наступних подій.

Чи є якісь прогнози щодо фестивалів і концертів?

Я чув, що всі великі фестивалі в Україні переносяться на 2021-й рік.

На вашу думку, культура може працювати «на удальонці»?

Так, сьогодні велика чисельність артистів почала переходити на «он-лайн», і я в тому числі. Ми з колективом відіграли вже такі 2 он-лайн концерти. Перший – ми презентували наш альбом «Закустика», другий – он-лайн вечорниці на 9 травня «Маївки-Гаївки».

Моєю ініціативою вперше в Україні було зробити онлайн вхід по квитках, як на звичайний концерт. Було цікаво спостерігати, як буде працювати такий концепт, та і складова була благодійною. Та в онлайн всеж емоційна залученість глядача не така висока, як на концерті, де людина фізично присутня. Бо коли приходиш на концерт – та знаходишся в аурі артиста. Або можеш бути присутнім на фестивалі, спілкуватися з друзями, танцювати, їсти, пити – та залишатися в атмосфері. Дома все інакше. Чесно кажучи, і як артисту важкувато працювати на скляне вічко камери дві години. Але тим не меньш наші фани нас підтримали та підтримали благодійну ініціативу. Ми отримали творче задоволення та освоюємо нові віртуальні простори.

І вже готуємося до наступної події 23-го травня. Це будуть онлайн VECHORNYTSI «антивірусне ворожіння». На відміну від попередніх вечорниць, то були чоловічі колективи, тут хочу запросити дівчат, вони завжди добре вміють ворожити. Можливо, врятують нас від цієї вірусної навали. Цього разу вхід хочемо зробити безкоштовним. Також ця подія буде благодійна. Наразі, допомагаємо людям похилого віку разом із фондом «Життєлюб».

Як підтримуєте форму сьогодні?

Рідше, ніж завжди, але ми продовжуємо зустрічатися з колективом. Йде студійна робота, пишемо альбом, репетирували виступ. Слава Богу, всі здорові. Та і з мого великого кола знайомих в Україні і за кордоном, теж слава богу, жодної хворої людини. Все більш поринаємо у віртуальний світ, і все більш картинка з екрану відрізняється від життя.

Чи маєте плани на літо?

Я так розумію, що з відпусткою за кордон цього літа ми всі пролетіли. Будуть процвітати українські курорти, і це добре. Та мені, як публічній людині, дуже важко буде відпочити там, де мене знає багато людей. Напевно, буду вдома.

Власне ви знайшли якісь плюси в даній ситуації?

Коли людина виходить із зони комфорту, плюси завжди є. Адже вона стає більш пластичною і шукає нові виходи. Я засвоїв цифрову – мережеву грамотність. Також я став більше приділяти увагу своєму здоров’ю. Вчуся не панікувати. Зараз дуже важливо для всіх – працювати над своєю психікою. Поки пишу пісні, готую виступи он-лайн, а далі побачимо.

Які маєте поради своїм слухачам в даній ситуації?

На карантині самозахист і дистанція – це добре, але це не дає повної гарантії уникнення зараження. Тому єдине, що нас рятує, це зміцнення здоров’я, імунітет. Це – єдиний наш захист. Цим і треба зайнятись. Рецепт відомий. Здорове харчування, здорове спілкування, фізичний рух, свіже повітря, здоровий глузд і файна пісня. Бажаю всім здоров’я, щастя і натхнення.

 

Інтерв’юер Марина Шкіндер

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...