Ніхто не тримає під замком: Кулеба розповів, коли українці зможуть вільно виїхати з країни

Організація рейсів із сезонними працівниками стала проблемою виключно через відсутність регулярного авіасполучення

Ніхто не тримає під замком: Кулеба розповів, коли українці зможуть вільно виїхати з країни
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Глава Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба розповів, коли українці, в тому числі і заробітчани, зможуть вільно виїхати з країни. Як відомо, консульські установи Польщі в Україні з понеділка, 4 травня, відновили видачу робочих віз.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, в інтерв’ю РБК-Україна Кулеба заявив, що “ніхто українців тримати під замком не збирається”.

Loading...

При цьому він зазначив, що Україна буде координувати свої дії з європейськими партнерами. Дмитро Кулеба також пояснив, що Італія, незважаючи на повідомлення про відкриття кордонів з 3 червня, “відкривається” тільки для Шенгенської зони. Україна ж буде орієнтуватися на реальну картину з пандемією коронавірусу COVID-19.

“Повноцінно наші безпосередні сусіди не відкриються, дістатися до Італії буде досить складно. Але, наприклад, з поляками ми буквально нещодавно відкрили ще один пункт переходу Шегині – пішохідний. Ми абсолютно ліберально налаштовані в цьому плані, але будемо враховувати два фактори: перший – як відкриваються партнери, і друге – реальну ситуацію з пандемією на території України. Але ніхто українців тримати під замком не збирається, і ідей таких немає”, – заявив Дмитро Кулеба.

Стосовно скандалу зі списками для виїзду за кордон, глава МЗС каже, що жодних проблем немає – ЗМІ “роздули” новину.

“Позиція дуже проста: МЗС не є міграційною службою. Ми завжди налаштовані як раз навпаки, на те, щоб всіляко полегшувати пересування громадян. Починаючи з якихось великих речей, на зразок безвізових режимів, і закінчуючи простими людськими історіями. Як, наприклад, зараз з сурогатним материнством, коли ми видаємо спеціальні листи, які дозволяють іноземцям в’їжджати в Україну і забирати своїх дітей”, – заявив Дмитро Кулеба.

Стосовно  заробітчан, то Кулеба каже, що: “Організація рейсів з сезонними працівниками взагалі стала проблемою виключно через відсутність регулярного авіасполучення, а не через якесь бажання уряду обмежити”.

Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що в Україні навіть не будуть обговорювати ідею введення паспортів здоров’я для туристів, оскільки і за кордоном ці ідеї ще до кінця не матеріалізовані.

За даними Центру громадського здоров’я, станом на ранок 18 травня в Україні 18 616 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. Коронавірус став причиною смерті 535 чоловік. 5276 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 325 нових випадків.

Джерело: Народна Правда
загрузка...