Пенсіонери з ОРДЛО недоотримали 600 млн грн: подробиці

Правозахисники кажуть, потрібно або скасовувати скандальну норму, або розробити механізм, при якому люди отримували б те, що їм належить

Пенсіонери з ОРДЛО недоотримали 600 млн грн: подробиці
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Кабінет міністрів досі не прийняв особливе Положення, яке визначає механізм виплати боргів з пенсій пенсіонерам-переселенцям. Одночасно з цим Кабмін скоротив перелік професій, які дають право на вихід на пенсію в 50 років при наявності 20 (для жінок) та 25 років (для чоловіків) стажу.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в матеріалі видання Донецькі новини, яке посилається на правозахисників.

Loading...

Зазначимо, на період карантину і до моменту його закінчення (та 30 днів після) переселенцям можна не проходити ідентифікацію в «Ощадбанку» – пенсії продовжуються автоматично. Але дане положення, за словами правозахисників, не скасовує старих проблем.

Так, два роки тому постановою Кабінету міністрів була закріплена норма, що «суми пенсій, які не виплачені за період до місяця їх відновлення, враховуються в органі, що здійснює пенсійні виплати, та виплачуються на умовах окремого порядку, визначеного Кабінетом міністрів України». При цьому даний Порядок досі не прийнятий.

За словами юристів, навіть наявність судового рішення, «яке ви отримаєте у найоптимістичнішому випадку протягом півроку, не змінить ситуацію».

Крім того, правозахисники відзначають, що в 90% таких справ виплати Пенсійним фондом здійснені не були взагалі або виконуються частково – з моменту звернення.

Зокрема, лише з січня по початок червня 2019 року на виконання судових рішень у справах пенсіонерів-переселенців було нараховано 543 млн 100 тис. грн. Виплачено – 43,0 млн грн. Загальний борг тільки за цією категорією становить майже 600 млн грн.

Нагадаємо, що в Україні, згідно з постановою Кабміну, була проіндексована пенсія, в результаті вже з 1 травня мінімальна виплата для пенсіонерів зросла до 2100 гривень. При цьому сума збільшення розраховувалася для всіх індивідуально.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...