Українці почнуть масово вмирати восени через брак ліків

Невідомо, скільки препаратів залишилося на складах, адже ця інформація приховується

Українці почнуть масово вмирати восени через брак ліків
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

В Україні вже восени почнуть вмирати важкохворі пацієнти. Причина: брак життєво необхідних ліків.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, такої думки дотримуються представники українських благодійних організацій. Сьогодні, 18 травня, вони організували Zoom-конференцію, темою якої стали проблеми з державними закупівлями. Захід транслював “Центр протидії корупції”.

У благодійних фондах впевнені, важкохворі українці почнуть вмирати, в тому числі через Максима Степанова, адже він глава Міністерства охорони здоров’я, яке затягує закупівлю ліків і медичних виробів.

“Вже восени у дітей, хворих на рак, у людей, які живуть з ВІЛ, у пацієнтів, які страждають рідкісними хвороби – закінчаться ліки, які їм має гарантувати держава”, – сказано в підводці до відео.

“У вересні почнуть закінчуватись життєво важливі ліки. Зараз друга половина травня, але процес закупівлі за кошти бюджету з 38 державних програмам навіть не розпочався. І це не стільці, це ліки, від яких щодня залежить людське життя. Через злочинні дії Максима Степанова, у вересні закінчаться ліки у таких пацієнтів, як: діти з онкологією, люди з ВІЛ/СНІДом, діти, які народилися з дихальними проблемами. Під ударом люди з хронічними захворюваннями“, – каже Інна Іваненко, виконавчий директор БФ «Пацієнти України».

Також за її словами, в цих 38 програмах, які не закуповують, знаходяться стенти для лікування інфаркту (іншими словами, під питанням безкоштовні операції).

Іваненко зазначила, що в даний момент невідомо, скільки препаратів залишилося на складах, адже ця інформація приховується.

Важкохворі пацієнти почнуть помирати восени через дефіцит ліків

Онлайн-брифінг: Важкохворі пацієнти почнуть помирати восени через дефіцит ліківМіністерство охорони здоров’я під керівництвом міністра Степанова та профільного заступника Шаталової — навмисно затягує закупівлю ліків та медичних виробів за кошти 2020 року для пацієнтів з тяжкими діагнозами. ❗ Вже восени у дітей, що хворіють на рак, у людей, що живуть з ВІЛ, у пацієнтів, що страждають на рідкісні хвороби — закінчаться ліки, які повинна їм гарантувати держава! Учасники онлайн-брифінгу: ☑ Інна Іваненко, виконавчий директор БФ «Пацієнти України»;☑ Олена Щербан, член правління Центру протидії корупції;☑ Ольга Кудіненко, засновниця БФ «Таблеточки»;☑ Дмитро Шерембей, голова БО «100% Життя»;☑ Ніна Астафорова-Яценко, БФ «Діти з гемофілією».Більше інформації: https://bit.ly/3bHRn5S

Gepostet von Центр Протидії Корупції am Montag, 18. Mai 2020

Нагадаємо, раніше українка з Харкова, яка допомагає лікувати хворого COVID-19 чоловіка, розповіла, що незважаючи на анонсоване безкоштовне лікування від інфекції, в лікарні доводиться багато платити.

Міністерство охорони здоров’я запустило сайт з інформацією про ліки при COVID-19 в Україні. Ресурс призначений інформувати українців і лікарів щодо препаратів, які використовуються при лікуванні коронавіруса.

Джерело: Народна Правда