В Україні діагностують коронавірус при негативному ПЛР-тесті: подробиці

Таких випадків в Україні вже зафіксовано  близько 200

В Україні діагностують коронавірус при негативному ПЛР-тесті: подробиці
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Українські лікарі стикаються з випадками, коли у пацієнтів, незважаючи на клінічну картину COVID-19 і контакт із зараженими коронавірусом, ПЛР-тести на коронавірус не показують позитивний результат.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це сказав директор Центру громадського здоров’я МОЗ Ігор Кузин.

За словами урядовця, цього вимагає ситуація в окремих випадках.

“Пацієнтові з важким перебігом захворювання навіть при негативних результатах ПЛР-досліджень можуть поставити діагноз COVID-19, коли це є  епідеміологічно пов’язаним випадком. Тобто, ця людина або контактувала, або знаходилася в осередку інфекційної хвороби, або ж це медичний працівник, який обслуговує хворих з коронавірусною інфекцією, але одним з лабораторних методів підтвердити COVID-19 не вдалося “, – сказав він.

За словами Кузина, таких випадків в Україні вже зафіксовано  близько 200.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що ПЛР- тести на коронавірус українського виробництва, які раніше забракував Центр громадського здоров’я МОЗ, працюють нормально.

Раніше з’явилася інформація, що закуплені Офісом президента українські ПЛР-тести виявилися непридатними для використання. Центр громадського здоров’я відмовився верифікувати тест-системи на коронавірус українського виробництва. У компанії Укргентех, яка є виробником зазначених тестів, поставили під сумнів рішення ЦГЗ і заявили, що перевірка тест-систем була проведена з порушеннями.

Джерело: Народна Правда