Захисна маска може спровокувати ускладнення при коронавірусі: що про це відомо

Носіння маски у разі коронавірусу може бути небезпечним

Захисна маска може спровокувати ускладнення при коронавірусі: що про це відомо
Автор Гранатова Катерина в Коронавірус/Новини/Правда про здоров'я
Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ

Носіння захисної маски може допомогти коронавірусу проникнути в мозок та створити ще більшу загрозу для здоров’я.

Loading...

Про це повідомив колишній нейрохірург, автор наукових робіт із США, доктор Рассел Блейлок, передає The Science Times, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Він також попередив, що маски не здатні повністю захистити від COVID-19 і загалом зараження хвороботворними мікроорганізмами.

На думку лікаря, лише хворі люди повинні носити маску, яка не дасть шансу вирватися “частинкам вірусу”. Але водночас фахівець зазначає: якщо інфекція й надалі концентруватиметься та циркулюватиме в носових проходах, то в підсумку нібито може потрапити в мозок.

“Немає наукових доказів, які вимагають використання лицьової маски для профілактичних заходів у разі коронавірусу”, – заявив доктор Блейлок, додавши, що тепер вчені, навпаки, намагаються з’ясувати небезпеку носіння маски, особливо протягом тривалого часу.

Вони передбачають підвищений опір дихальних шляхів, накопичення вуглекислого газу, гіпоксію або недостатнє постачання киснем, головні болі та навіть інші небезпечні для життя ускладнення.

Зокрема, під час дослідження Національної університетської лікарні Тайваню було виявлено, що використання медичними працівниками масок N95 зумовлює в них гіпоксемію, низький рівень кисню в крові та гіперкапнію (стан, який спричинює надмірна кількість CO2 у крові).

Захисна маска може спровокувати ускладнення при коронавірусі: що про це відомо

В іншому дослідженні повідомлялося про появу головного болю в медиків, які використовують ту ж захисну маску для обличчя.

Нагадаємо, раніше глава підрозділу екстрених захворювань ВООЗ Марія Ван Керкхове зазначала, що Всесвітня організація охорони здоров’я поки не може однозначно відповісти на питання, виробляють чи імунітет до COVID-19 ті, хто перехворів коронавірусом.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...