Зарплата чи трудовий стаж: українцям пояснили, що більше впливає на розмір пенсії

У людини, яка отримувала низьку зарплату, не може бути високої пенсії незалежно від стажу

Зарплата чи трудовий стаж: українцям пояснили, що більше впливає на розмір пенсії
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Українським пенсіонерам в травні підвищили пенсії – нові перерахунки будуть проведені з метою компенсувати зростання цін, і торкнуться вони тих, хто отримує мінімальні пенсії. В Україні  розмір пенсії залежить від розміру заробітної плати, яку отримував пенсіонер. Тому заробітна плата  більше впливає на  виплати пенсіонера, аніж, приміром, його   40-річний стаж.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це заявила Начальник головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області Олена Січугова в ефірі програми “Тема дня” на телеканалі “UA: Миколаїв”.

Loading...

Так, вона повідомила, що у кожного пенсіонера після індексації буде свій індивідуальний результат перерахунку.

“Розмір пенсії в першу чергу залежить від розміру заробітної плати, на підставі якої її рахували, а меншою мірою – від стажу. Тобто, при великому стажі і одночасно низькій заробітній платі пенсія апріорі не буде високою”, – відповіла фахівець з ПФУ.

Індексація пенсій у травні 2020 року проводиться на 11%.

Також Січугова зазначила, що виплата проіндексованих пенсій розпочалася 4 травня.

агадаємо, що в Україні, згідно з постановою Кабміну, була проіндексована пенсія, в результаті якої вже з 1 травня мінімальна виплата для пенсіонерів зросте до 2100 гривень.

Також відомо, зараз Кабмін розробляє механізм впровадження обов’язкової страхової пенсійної системи, яка працюватиме разом із діючою солідарною. В результаті українці зможуть отримувати дві пенсії.

Додамо, що травневе підвищення пенсій не торкнеться декількох мільйонів осіб. До цієї категорії відносяться ті, хто мало заробляв і не мають мінімум років стажу. Як з’ясувалося, це тому, що при індексації пенсій, яку провели в Україні, головну роль грає розмір заробітної плати пенсіонера, а не тривалість його трудового стажу.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...