Гривня продовжує падати: що буде з курсом долара влітку

Український валютний ринок продовжує лихоманити.

Гривня продовжує падати: що буде з курсом долара влітку
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

З початку 2020 року на валютному ринку спостерігалися незначні коливання.  Причиною є панічний настрій внаслідок поширення коронавірусу.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, посилаючись на інформацію НБУ, керівництво Національного банку України запевняє, що приймає необхідні заходи для стабілізації гривні. Проте населення країни змітає долари в обмінних пунктах, що призводить до ще більшого зростання курсу “зеленого”.

Loading...

Національний банк України для стримування неконтрольованого зростання валютного курсу останнім часом щодня продає десятки, а то й сотні мільйонів доларів зі своїх резервів. За минулий тиждень Нацбанк пожертвував одним мільярдом гривень заради стабілізації гривні.

Незважаючи на це, інтервенції регулятора зупинити зростання курсу долара поки що не можуть.

За словами аналітика інвестиційної компанії “Альпарі” Максима Пархоменка, який дав коментар “Апострофу” , багато чого буде залежати від того, як буде розвиватися ситуація з епідемією коронавіруса. Якщо вона прийме загрозливі форми, то чекати можна чого завгодно.

Однак навряд чи варто чекати вкрай негативних наслідків на фінансових ринках, вважає експерт: “Так, паніка в рамках динаміки на світових ринках існує, але зниження курсу національної валюти до 26 гривень при обвалі ринків на більш ніж 30% – це вкрай невелика величина”. На думку Пархоменка, падіння світових ринків буде негативно позначатися на гривні, але очікувати стрімкої девальвації не варто.

Керівник відділу аналітики групи компаній Forex Club Андрій Шевчишин також не чекає обвалу курсу національної валюти. За його словами, банківська система України на сьогодні набагато міцніша, ніж у попередні періоди криз, а економіка – більш диверсифікована.

Попит на українські цінні папери буде падати, каже керівник аналітичного департаменту інвестиційної компанії Concorde Capital Олександр Паращій. Він стверджує, що з України всі хочуть вийти, тому що наша країна з тієї категорії, яку скидають першою, бо кредитний рейтинг у нас дуже поганий – у деяких країн Африки рейтинг навіть вище, тобто від них позбудуться пізніше.

На думку Максима Пархоменка, базовим сценарієм є курс 26,5-27 гривні/долар, а Андрій Шевчишин очікує 26-27,5 гривні/долар. Олександр Паращій вважає, що це буде курс 28-29 гривень/долар. За словами Максима Пархоменка, якщо негативні тенденції на ринках продовжаться, а Україні домовитися з МВФ не вдасться, можна чекати долар і за 28 гривень.

Андрій Шевчишин вважає, що в песимістичному сценарії курс складе 27,5-28,5 гривні/долар. Він додав, що існують і більш песимістичні прогнози, згідно з якими, курс може піти за 33 гривні/долар. “Але поки такий варіант я можу розглянути в умовах продовження панічних рухів на ринку”, – підсумував експерт.

Раніше керуючий партнер Capital Times Ерік Найман заявляв, що девальвація гривні до 30 гривень буде благом для України — допоможе наповнити держбюджет і допоможе експортерам. Але якщо ПриватБанк повернуть Ігорю Коломойському і Україна посвариться з МВФ, можна чекати долара за 35.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...