Куди поїхати в Україні влітку: варіанти та ціни відпочинку

В тренді буде відпочинок преміум-класу в котеджах

Куди поїхати в Україні влітку: варіанти та ціни відпочинку
Автор Желізняк Олександр в Карантин в Україні/Новини

В Україні з 11 травня розпочнеться перший етап ослаблення карантину – розпочнуть роботу кафе і ресторани через “вікно видачі” та на літніх майданчиках,  магазини отримають дозвіл  продавати товари господарського призначення, меблі та інші товари, запрацюють парки і салони краси. При цьому інші обмеження, пов’язані з карантином, продовжать до 22 травня. Карантин через пандемію COVID-19 наклав свій відбиток і на сферу туризму – вона виявилася на порозі значних змін. Однак в найближчому курортному сезоні можна відпочити і в межах України, причому літній відпочинок на батьківщині можна організувати не гірше, ніж на за кордоном.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про те, наскільки туристична сфера України готова до прийому відпочивальників в умовах пандемії, пише  OBOZREVATEL.

Loading...

Туреччина чекає іноземців, Єгипет – тільки своїх

Туристичний бізнес для багатьох держав є одним з основних джерел доходу. Наприклад, в Італії та Іспанії, третій і четвертій за розмірами економіках ЄС, загальний внесок туризму оцінюється приблизно в 12-13% ВВП, в Португалії – близько 20%, у Греції вплив цієї сфери ще вищий – 25-30%.

І якщо Іспанія вже змирилася з відсутністю іноземних гостей до кінця року, то Італія розглядає можливості розвитку внутрішнього туризму. Лунають пропозиції про відшкодування громадянам витрат на відпочинок усередині власної країни, йдеться про суми 350-500 євро. На такі заходи уряд іде через те, що навіть європейські туристи до країни потраплять, імовірно, не раніше вересня, і то якщо не буде нових спалахів захворюваності.

Але поки країни ЄС лише будують плани, в Туреччині та Єгипті вже починають потроху запускати туристичний сезон.

У “країні пірамід” вирішили відкрити готелі для внутрішніх туристів за умови, що заклади працюватимуть не більше, ніж для 25% відпочивальників, яких здатні прийняти. Із червня цю частку підіймуть до 50%.

Звичайно, в готелях Єгипту здійснюватимуть низку протиепідемічних заходів для захисту своїх клієнтів у зв’язку з пандемією. Зокрема, для початку роботи готель повинен мати медкабінет і лікаря. Крім того, гостям регулярно перевірятимуть температуру. Масові заходи на курортах будуть, як і раніше, заборонені. Замість звичного “шведського столу” в готелях запровадять харчування за меню і заборонять відкриті зони з продуктами.

За подібним сценарієм починає відкриватися туристична сфера і в Туреччині. Вже із середини травня її Міністерство культури та туризму розраховує на зростання внутрішнього туризму, а до кінця цього місяця – і зовсім на наплив іноземців. Готелі й туроператори відправили потенційним візитерам 23,5 млн листів із запрошенням відвідати Туреччину після карантину.

Хоч як ваблять сонячні береги, щоб дістатися до них, необхідно відкриття українських кордонів і відновлення міжнародних пасажирських авіарейсів. Але, за словами комерційного директора компанії TEZ TOUR Аркадія Маслова, в Україні до кінця року немає ніяких перспектив для виїзного туризму. Тому нашим громадянам доведеться шукати місця для відпочинку всередині країни.

Буму в Україні не буде

Українська туристична галузь страждає від відсутності державної стратегії розвитку сфери. Якщо інші країни вибудовують туризм як бюджетоутворювючу галузь і отримують від неї величезні доходи, то в Україні цим ніхто реально не займається, хоча можливості колосальні.

У Європі розуміють усю критичність ситуації та розробляють плани щодо порятунку туризму. А в Україні підтримка цієї сфери лишається на плечах підприємців, які зіткнулися з форс-мажорними обставинами.

За даними Міністерства культури, станом на середину квітня збитки туристичної сфери через карантин становлять 1,5 млрд доларів. А з урахуванням того, що втрачено і травневий сезон, втрати будуть значно більшими.

Але і це не все. Різкого підйому внутрішнього туризму в Україні не очікують, запевняє заступник голови Комітету з туризму Торгово-промислової палати України Володимир Царук.

“Відпочивати люди будуть, але розраховувати на бум внутрішнього туризму влітку-2020 не варто. Тут хоч би дати можливість готелям і санаторіям якось утриматися на плаву після кількох місяців простою”, – зазначив він.

На жаль, схема Єгипту щодо завантаження готелів на 50% не зовсім підходить для України. Адже в наших країнах непорівнянні розміри готелів і кількість гостей, які ті можуть розмістити.

“Якщо єгипетські готелі розраховані на прийом близько 600-700 осіб, то навіть за скорочення цієї кількості наполовину певна завантаження залишається. У нас же таких великих готелів на півдні немає. Якщо за наявності 30-50 номерів заклад буде заповнено лише на 20%, це не дасть йому змоги заробляти“, – пояснює Царук.

Звичайно, це може спричинити скорочення кількості готелів. Але на відміну від ресторанів, тут є свої особливості.

“Якщо ресторанні приміщення в основному орендовані, й після закриття підприємства просто перейдуть до іншого винаймача, то готельні приміщення є власністю засновників. На місці пансіонату або готелю завод не побудуєш. Будівля просто законсервується. Чи будуть такі випадки, сказати ще складно. Але точно відомо, що зараз в Україні не працює близько 90% готелів. Решта приймають або на обсервацію, або їх віддали під житло для лікарів”, – зазначив він.

Не краще йдуть справи і у туроператорів. Останні 7 років вони й так перебувають у непростому становищі, й карантин тільки погіршив ситуацію.

Куди поїдуть українці

Експерти туристичної сфери відзначають, що формати відпочинку неодмінно зміняться. І пов’язано це з бажанням потенційних відпочивальників убезпечити себе і рідних в умовах епідемії коронавірусу.

За словами Царука, на перший план виходить безпека відпочинку, яка виражатиметься в бажанні відпочивальників дистанціюватись одне від одного. Тому в тренді наразі буде відпочинок преміум-класу в котеджах.

“Уже зараз вони бронюються на ціле літо, а то й до кінця року. І їх залишилося критично мало. Плюс ековідпочинок у Карпатах: садиби, міні-готелі, де небагато туристів”, – сказав експерт.

Звичайно, буде затребуваним і відпочинок на морі, але ось на предмет безпеки такої відпустки питання є.

Більш оптимістичною в цьому питанні експертка із внутрішнього туризму, авторка проектів “Знайдено в Україні”, “Великий готельний перепис” Лала Тарапакіна. Хоча вона згодна зі зміною формату відпочинку в результаті нинішніх подій. За її словами, співвітчизники вже починають активно бронювати відпочинок в Україні.

“Однозначно найпопулярнішим українським продуктом 2020 року стануть лонг-вікенди. Люди намагатимуться “наздогнати” свої робочі графіки, тож подорожуватимуть у вихідні. Для тривалішого відпочинку попит матимуть заміські комплекси або санаторії, куди батьки зможуть відправити своїх дітей із бабусями та дідусями на тиждень-другий і де можна буде оздоровитися”, – говорить Тарапакіна.

Якщо брати відпочинок біля моря, з готельних форматів популярними стануть недорогі будиночки або апартаменти з можливістю готувати прямо на місці, щоб заощаджувати гроші.

“Буде дуже поширеним так званий зелений туризм, коли люди розміщуються в невеликих готелях, на 5-6 номерів. Зазвичай вони розташовані на фермах і дають змогу харчуватися свіжими продуктами, які там вирощуються, й оглядати місцеві природні красоти”, – розповідає автор турпроєктів.

Крім того, цьогорыч буде модним їздити не лише в розрекламовані місця відпочинку, а й до віддалених і маловідомих куточків нашої країни.

“За карантин у нас люди встигли належатися, тому буде затребуваним активний відпочинок із метою дізнатися щось нове, а не просто приїхати до знайомого готелю і полежати на пляжі. Багато хто почав цікавитися старовинними замками і фортами України, до яких важко дістатися і біля яких не зовсім розвинений туризм. Але зараз якраз час для такого формату з можливістю відкриття нових цікавих місць“, – розвиває думку знавець внутрішнього туризму.

Що стосується можливості підвищення цін на готелі та послуги, експерти сходяться на думці, що в 2020 році це малоймовірно з урахуванням падіння доходів у населення.

“Я сподіваюся, що підвищення цін не станеться, в деяких регіонах вони і так були немаленькі. Тож кожен знайде місце для відпочинку під свій бюджет. Може, точкові подорожчання і будуть, але в основному ціни залишаться колишніми”, – ніби додає до його слів Тарапакіна.

Нагадаємо, влада Єгипту вирішила відкрити готелі для внутрішніх туристів. Умовою уряду для туристичної галузі є робота установ  для не більше ніж 25% відпочивальників, яких можуть прийняти. Карантин вже завдав збитків економіці країни у 1 мільярд доларів.

Додамо, що Болгарія планує послабити ряд коронавірусних обмежень. Контрольно-пропускні пункти, які контролюють міжміські поїздки, швидше за все, будуть зняті 6 травня, коли в Болгарії відзначається День Святого Георгія.

Також повідомлялося, що з 4 травня Італія частково знімає обмеження, прийняті через поширення коронавірусу.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...