Пенсіонери в Україні отримають три доплати у травні

З початку 2020 пенсії зросли на 2,8%

Пенсіонери в Україні отримають три доплати у травні
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Пенсії в Україні, які з початку 2020 зросли на 2,8% (на 87,16 гривень), будуть проіндексовані в травні – українські пенсіонери отримають надбавку до щомісячних виплат. Крім цього, ще деякі категорії пенсіонерів можуть розраховувати на надбавку.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, подробиці повідомляє РБК-Україна.

Loading...

Пенсії – індексація в травні

У травні пенсіонери отримають надбавку до пенсій у розмірі 11% (в середньому 260 гривень). У Пенсійному фонді назвали цифру в 6,9 мільйона осіб – саме такому числу пенсіонерів у травні перерахують виплати.

На підвищення пенсій можуть розраховувати пенсіонери за віком та страховим стажем, по інвалідності; втраті годувальника; за вислугою років (медпрацівники, вчителі, зі стажем не менше 30 років у професії).

Індексація в травні не проведуть:

працюючим пенсіонерам (їм перераховують виплати окремо);
тим, хто зовсім нещодавно оформив пенсію (у 2019 і 2020 році);
одержувачам соціальних пенсій (їм виплачують допомогу по іншим законам, а не по ЗУ “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”)
тим, хто отримують пенсійні виплати за “спеціальними умовами”,
пенсіонери, фактичний розмір пенсії яких перевищує розрахунковий.

Для тих пенсіонерів, виплати яких не дотягують до 2100 гривень (з урахуванням всіх інших доплат), додадуть до цієї суми. Причому така компенсація буде враховуватися при подальших перерахунках пенсій.

Виплати після 80 років

Багато пенсіонерів, які досягли 80-річного віку, вже отримали надбавку у квітні в розмірі 500 гривень. Таку суму налічують пенсіонерам, чиї виплати не перевищують 9205,19 грн. А ось ті пенсіонери, яким 80 років виповнилося після 1 квітня 2020, будуть отримувати надбавку відразу одразу після досягнення цього віку.

В ПФУ нагадують, що для отримання перерахунків та доплат нікуди додатково звертатися не потрібно. Гроші надійдуть на пенсійну банківську картку, або ж їх доставить листоноша “Укрпошти”.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, чому незважаючи на підвищення прожиткового мінімуму та розміру мінімальної пенсії, деякі українці помітили, що розмір соціальних виплат зменшився.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...