Що буде з курсом долара після карантину: аналітики озвучили прогноз

Різких стрибків курсу очікувати не варто, кажуть аналітики

Що буде з курсом долара після карантину: аналітики озвучили прогноз
Автор Желізняк Олександр в Курс валют/Новини

В Україні приблизно вже влітку закінчиться карантин. Після цього економіка почне поступово розвиватися. Зараз аналітики називають три сценарії розвитку ситуації.

Про те, що чекає українців після карантину і що буде з курсом долара, розповідає НАРОДНА ПРАВДА.

Зараз передбачити економічну ситуацію дуже складно, розповідає старший аналітик “Альпарі” Вадим Іосуб. Крім уже звичних економічних чинників (кредити від МВФ, ситуація на зовнішніх ринках, попит на український експорт тощо), свою роль відіграє також і ситуація з поширенням коронавірусу.

“Варіанти розвитку економічної ситуації – це рівняння з багатьма невідомими. Частина з них має не економічний, а епідеміологічний характер, і взагалі не може прогнозуватися економістами. Частина параметрів має зовнішню природу: поведінка економіки в країнах – основних економічних партнерах, динаміка світових цін на експортовану з України сировину”, – розповідає Іосуб.

“Варіанти розвитку економічної ситуації – це рівняння із багатьма невідомими. Частина з них має не економічний, а епідеміологічний характер”, – каже Іосуб.

Відновлення української економіки може відбуватися за найрізноманітнішими сценаріями:

  • траєкторія може мати форму “V” (швидке відновлення);
  • “U” (плавне відновлення);
  • “L” (економіка впала і надовго залишилася на дні).

Аналітики сходяться на думці: різких стрибків курсу очікувати не варто, однак ситуація погіршуватиметься. Попит на українську продукцію, яка традиційно йшла на експорт, знизиться. Але поки триває карантин і активність імпортерів низька, долар триматиметься. Зі зростанням ділової активність дорожчатиме і американська валюта в Україні.

Аналітик Вадим Іосуб додає: навіть у найважчі для економіки часи курс долара може залишатися досить стабільним, у діапазоні 26-28 грн, при збереженні адекватної монетарної політики.

Нагадаємо, НБУ у вівторок, 19 травня встановив офіційний курс долара на рівні 26,57 гривень.

Джерело: Народна Правда