Тепла зима і пекельна спека влітку: якою буде погода в Україні через 10 років

Результати того, що світ робить зараз, ми відчуємо десь після 2050-го

Тепла зима і пекельна спека влітку: якою буде погода в Україні через 10 років
Автор Романова Марі в Новини/Погода

Після 2030 року в Україні різко зміниться клімат – зима стане набагато теплішою, а літо – більш спекотним.

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, таку заяву в інтерв’ю “Буквам” зробила керівник Лабораторії прикладної кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Світлана Краковська.

За її словами, планета Земля живе за 60-річним циклом: приблизно 30 років температура, в основному, підвищується, потім ще близько 30 років – знижується. Світлана Краковська каже, що зараз планета знаходиться в низхідній частині циклу. Іншими словами, з 1998 року люди повинні відчувати на собі похолодання. Цьому заважають потужні процеси глобального потепління.

Зараз планета вступає в нову 30-річну фазу зростання температури – температури почнуть зростати ще стрімкіше.

З цієї причини кожна друга зима в Україні буде аналогічною 2019/2020 рр. Одночасно спекотнішим буде літо:

“Влітку в Україні буде більше днів з температурою вище 30 градусів, більше ночей з температурою вище 20 – так званих тропічних ночей. Довшими стануть періоди, коли температура не  падатиме нижче цих 20 градусів – і тоді буде діяти накопичувальний ефект цієї спеки на здоров’я і самопочуття людини”.

Окремо експерт пояснила, що якщо до 2030 людству вдасться зменшити викиди, результат цього відчують лише після 2050 року: “Результати того, що світ робить зараз, ми відчуємо десь після 2050-го. Також і те, що ми відчуваємо зараз, відбувається за рахунок здійсненого до 1990-го року. В тому числі і викидів в атмосферу української промисловості, адже на той момент ми входили в першу десятку країн світу за обсягами викидів. Зараз наш показник нижче на 60%”.

Раніше керівник Лабораторії прикладної кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Світлана Краковська повідомила, що тепла, безсніжна зима несе в собі великі ризики і може викликати наслідки для всієї екосистеми. Наприклад, навесні Україну може завалити снігом.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...