Українцям перерахують пенсії: як зміняться виплати у травні

Пенсія повинна збільшитися щонайменше на 100 гривень

Українцям перерахують пенсії: як зміняться виплати у травні
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

У травні пенсії українців проіндексують, після чого виплати мають зрости – індексація буде проведена відповідно до коефіцієнта 1,11.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в постанові уряду №251.

Згідно з документом перерахунок пенсій буде відбуватися з коефіцієнтом 1,11. Передбачається, що такий перерахунок дозволить збільшити пенсійні виплати всіх одержувачів цих нарахувань на 100 гривень.

Loading...

Однак в разі, коли розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії  буде менше 100 гривень, встановлюється доплата до пенсії в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.

Крім того, якщо щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, не досягає 2100 гривень, буде надана доплата до пенсії в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.

Нагадаємо, перерахувати пенсії українцям обіцяли в січні 2020 року. Причина: з 1 грудня 2019 року був змінений розмір прожиткового мінімуму.

У своєму нещодавньому відеозверненні у зв’язку із введенням в Україні карантину президент Володимир Зеленський пообіцяв пенсіонерам індексацію пенсій. Виплати зростуть вже з 1 квітня, проте, не всім пенсіонерам варто чекати на підвищення, а тим паче індексацію.

Також раніше повідомлялося, що українським пенсіонерам, чия пенсія менша за 5 тисяч гривень,  доплатять під час карантину 1000 гривень.

Крім того, під час карантину для літніх людей організують доставку продуктів і ліків. До цього залучать волонтерів.

Джерело: Народна Правда
загрузка...