Закон про масове тестування українців на коронавірус вступив в силу

В Україні повинні будуть проходити регулярне тестування медичні та інші працівники, які працюють в установах охорони здоров'я та надають допомогу хворим коронавірусною інфекцією, а також особи, які здійснюють заходи, пов'язані з недопущенням поширення COVID-19, зокрема, працівники Національної поліції і Національної гвардії.

Закон про масове тестування українців на коронавірус вступив в силу
Автор Олена Лавринець в Коронавірус/Новини
Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ

19 травня, набув чинності закон, який передбачає масове тестування громадян на коронавірус.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, закон був опублікований у виданні “Голос України“.

Loading...

У документі сказано, що закон набирає чинності з дня його опублікування і діє протягом строку дії карантину та обмежувальних заходів, введених Кабінетом міністрів, і протягом двох місяців з моменту їх скасування.

Тестування буде обов’язковим для осіб, які звертаються за медичною допомогою з ознаками коронавірусу, та осіб, які контактували з хворими.

Також в Україні повинні будуть проходити регулярне тестування медичні та інші працівники, які працюють у закладах охорони здоров’я та надають допомогу хворим коронавірусною інфекцією, а також особи, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням розповсюдження COVID-19, зокрема, працівники Національної поліції і Національної гвардії.

Документ передбачає, що особи, які через проведення заходів по недопущенню розповсюдження коронавірусу були змушені піти на самоізоляцію, або знаходяться в медичних установах, будуть отримувати допомогу з тимчасової непрацездатності в розмірі 50% середньої заробітної плати незалежно від страхового стажу.

Медпрацівники, які через коронавірус лежать в лікарні або знаходяться на самоізоляції, отримуватимуть допомогу в розмірі 100% середньої зарплати незалежно від страхового стажу.

Масове тестування українців на антитіла можуть розпочати вже з наступного тижня.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА писала, що повторний позитивний результат ПЛР-тесту у тих, хто  видужав від COVID-19 вказує не на нове захворювання, а на залишки вірусної РНК в клітинах організму.

Також повідомлялося, що ПЛР тести на коронавірус українського виробництва, які раніше забракував Центр громадського здоров’я МОЗ, за словами Віктора Ляшка, працюють нормально.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...