Достроковий вихід на пенсію жінок в 55 років: Рада прийняла жорстке рішення

Раніше даний закон повернув у парламент без підпису п'ятий президент

Достроковий вихід на пенсію жінок в 55 років: Рада прийняла жорстке рішення
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Верховна Рада відхилила законопроект про внесення змін до закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», яким пропонувалося з 2022 року дозволити достроковий вихід на пенсію жінкам при досягненні ними віку в 55 років.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це стало відомо в ході засідання парламенту середу, 20 травня.

За відхилення законопроекту проголосували 264 депутати.

Loading...

Умовами такого виходу планувалося встановити наявність 30-річного стажу і звільнення з роботи.

Закон був прийнятий ще в січні 2015 року. Тоді за нього проголосували 256 нардепів. Однак уже в лютому президент Петро Порошенко ветував законопроект, вказавши про відсутність фінансового забезпечення для реалізації цього закону.

Нагадаємо, що в Україні, згідно з постановою Кабміну, була проіндексована пенсія, в результаті якої вже з 1 травня мінімальна виплата для пенсіонерів зросте до 2100 гривень.

Також відомо, зараз Кабмін розробляє механізм впровадження обов’язкової страхової пенсійної системи, яка працюватиме разом із діючою солідарною. В результаті українці зможуть отримувати дві пенсії.

Додамо, що травневе підвищення пенсій не торкнеться декількох мільйонів осіб. До цієї категорії відносяться ті, хто мало заробляв і не мають мінімум років стажу. Як з’ясувалося, це тому, що при індексації пенсій, яку провели в Україні, головну роль грає розмір заробітної плати пенсіонера, а не тривалість його трудового стажу.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...