Карантин в Україні продовжили до 22 червня: які обмеження будуть зняті

З 22 травня відновить роботу громадський транспорт, дозволять проводити спортивні змагання і церковні служби

Карантин в Україні продовжили до 22 червня: які обмеження будуть зняті
Автор Желізняк Олександр в Карантин в Україні/Новини

Уряд продовжив карантин в Україні до 22 червня, однак послабив діючі в країні до 22 травня заборони. Так, з 22 травня по 22 червня на території України буде встановлено адаптивний карантин, тобто режим обмежень з урахуванням епідемічної ситуації в регіонах.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє  OBOZREVATEL.

Loading...

Карантинні заходи залежатимуть від певних ознак епідемічної ситуації в регіонах:

 • інцидентність – захворюваність за останні 7 днів на 100 тис. населення;
 • заповненість ліжок у лікарнях, які лікують коронавірус (не повинна перевищувати 50%);
 • кількість тестувань, які проводяться в кожному регіоні – більше 12 000 на 100 тис. населення за останні 7 днів.

“Послаблення застосовується і припиняється на території регіону на підставі рішення ТЕБ і НС. Ведення саме адаптивного карантину дасть нам змогу повністю контролювати ситуацію із захворюваністю на COVID-19 в Україні”, – підкреслив на засіданні глава МОЗ Максим Степанов.

Так, із 22 травня відновлять роботу:

 • міський та приміський транспорт;
 • готелі (крім хостелів, без ресторанів і басейнів);
 • дозволять проведення спортивних змагань (з обмеженням до 100 осіб і без глядачів);
 • церковні служби (не більше 1 людини на 10 м²).

Карантин в Україні продовжили до 22 червня: які обмеження будуть зняті

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, також йдеться відновлення роботи дитячих садочків і метрополітену з 25 травня, якщо це дозволятиме епідемічна ситуація.

Водночас глава уряду уточнив, що про міжобласні перевезення і авіаперельоти поки мова не йде.

“Домовилися, що це буде на початку червня, як тільки епідеміологічна ситуація дозволить це зробити. В областях, де складна ситуація зі спалахами COVID-19, будуть вводити локальні обмеження на пасажирські перевезення… До питання про відновлення авіаперельотів ми теж повернемося після 15 червня, коли авіаперевізники отримають можливість вилітати і куди летіти”, – сказав він.

Карантин в Україні продовжили до 22 червня: які обмеження будуть зняті

Робота транспорту в Україні поступово відновлюватиметься:

 • з 22 травня – регулярні та нерегулярні пасажирські перевезення автомобільним транспортом у міському, приміському, внутрішньообласному та міжнародному сполученні;
 • з 25 травня – перевезення пасажирів у метро;
 • з 1 червня – залізничні пасажирські перевезення у міському, регіональному, дальньому внутрішньому та міжобласному сполученні;
 • з 1 червня – міжобласні пасажирські перевезення автомобільним транспортом (у випадку здійснення перевезення до регіону, в якому не діють послаблення протиепідемічних заходів, дозволяється перевезення в межах 50% від кількості місць для сидіння за умови розсаджування пасажирів з вільним місцем поряд, спереду та позаду);
 • з 15 червня – прийняття та відправлення повітряних суден, які виконують пасажирські перевезення авіаційним транспортом.

Водночас обов’язково потрібно буде дотримуватися вимоги безпеки – масковий режим, температурний скринінг працівників, постійна дезінфекція транспорту.

Зауважимо, що відповідну постанову з повним переліком дозволеного на другому етапі пом’якшення карантину буде доопрацьовано й оприлюднено для громадськості 21 травня.

Карантин в Україні продовжили до 22 червня: які обмеження будуть зняті

Нагадаємо, другий етап пом’якшення карантину запланований на 22 травня (всі етапи розраховані на 10 днів). На другому етапі очікуються наступні пом’якшення: дозвіл на проведення спортивних змагань без глядачів, відкриття готелів (без ресторанів, хостели не будуть відкривати), проведення ЗНО, запуск громадського транспорту, відкриття дошкільних установ.

До слова, після відновлення роботи метро у Києві у межах послаблення карантину пасажири користуватимуться лише електронним квитком. Водночас вони зможуть використати придбані раніше зелені жетони протягом місяця від дати відкриття метрополітену.

 

Джерело: Народна Правда