Постраждає весь світ: лікування коронавірусу може призвести до серйозних проблем

Проблема в тому, що розрізнити вірусну і бактеріальну пневмонії дуже складно

Постраждає весь світ: лікування коронавірусу може призвести до серйозних проблем
Автор Кравченко Станіслав в Коронавірус/Новини
Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ

Лікування коронавірусу антибіотиками у більшості випадків інфікування пацієнтів невиправдане і може вилитися у поширення антибіотикорезистентності у світі. 

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомила професорка, лікарка-кардіологиня Катерина Амосова на своїй сторінці у Facebook, посилаючись на застереження ВОЗ.

Loading...

Лікарка описала типові проблеми в лікуванні вірусних пневмоній, зокрема й при COVID-19.

“Позагоспітальні пневмонії (ПГП) часто відносять у рубрику “атипових”, разом із тими, які викликані мікоплазмами, хламідіями, легіонелами, а також грибами і паразитами. Зазвичай вважалося, що питома вага вірусів серед усіх причин мала і складає до 10%, максимум – 15%. Але останнім часом з’являються думки, що ця цифра насправді є значно заниженою”, – наголосила лікарка.

За її словами, розрізнити вірусну й бактеріальну пневмонії не так просто. Оскільки виявлення збудників інфекції у мазках носоглотки не обов’язково свідчить, що саме вони є причиною ПГП.

“Вважається, що при потраплянні вірусів до альвеолярного епітелію макрофаги активують медіатори запалення, які приваблюють велику кількість нейтрофілів, спричиняючи збільшення запального пошкодження легенів і перешкоджаючи загибелі бактеріальних збудників. Тому більшість випадків смерті від пневмоній під час пандемій грипу 1918, 1957 і 1968 рр. зазвичай вважають спричиненими вторинною бактеріальною інфекцією. Вона приєднувалася дуже швидко, тому всім пацієнтам одразу призначали антибіотики. Наскільки це відповідає дійсності – питання”, – зауважила Амосова.

Постраждає весь світ: лікування коронавірусу може призвести до серйозних проблем

Лікарка навела приклад, що в період пандемії грипу Н1N1 бактеріальна інфекція, яка приєдналася, стала причиною смерті лише в 4-24%, а ПГП під час епідемії пташиного грипу здебільшого була спричинена тільки вірусами Н5N1.

Водночас проспективні дослідження ефективності антибіотиків у пацієнтів з імовірною вірусною ПГП відсутні. Так само, як і консенсус щодо показань до їхнього призначення.

“Щодо коронавірусу, призначати антибіотики для лікування або профілактики ПГП, якщо симптоми пневмонії слабко виражені, не рекомендується. Їх варто призначати у випадках, коли виключити приєднання бактеріальної інфекції неможливо, або пацієнт із COVID-пневмонією має високий ризик важких ускладнень, зокрема, за віком, наявністю хронічних захворювань легенів і серця, імунодефіцитом”, – резюмувала Амосова.

Нагадаємо, за даними Центру громадського здоров’я, станом на ранок 20 травня в Україні 19 230 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. Коронавірус став причиною смерті 564 осіб (станом на ранок 19 травня  коронавірус був причиною смерті 548 осіб). 5955 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 354 нових випадки.

Як повідомлялося раніше, Кабінет міністрів України дозволить відновити роботу метро з 25 травня, хоча карантин в країні ніхто поки не скасовує.

МОЗ провело консультації з Інститутом епідеміології та інфекційних хвороб НАМН України та дійшло висновку, що коронавірус не зірве в Україні пляжний сезон.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...