Що буде, якщо “ПриватБанк” повернуть Коломойському: з’явився прогноз

Експерт озвучив головні ризики

Що буде, якщо “ПриватБанк” повернуть Коломойському: з’явився прогноз
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Інвестиційний банкір, фахівець відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергій Фурса розповів, що буде, якщо державний “ПриватБанк” повернуть українському олігарху Ігорю Коломойському.

Loading...

Про це він заявив НАРОДНІЙ ПРАВДІ.

За словами Фурси, історія з “ПриватБанком” може загрожувати співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

Так, МВФ наполягав на націоналізації фінустанови, яка сталася в 2016 році; зараз Окружний адмінсуд Києва розглядає справу за позовом Коломойського про націоналізацію “ПриватБанку”, а Господарський суд – позов Коломойського про повернення йому акцій “ПриватБанку”. Раніше колишній власник банку заявив, що йому потрібні 2 млрд доларів компенсації за капітал, який перебував там під час націоналізації.

“Інша небезпека – історія з можливим тиском на Національний банк. Про неї свідчить заява щодо аудиту НБУ від одного зі спікерів штабу кандидата Володимира Зеленського (спікер його передвиборного штабу Дмитро Разумков заявив про необхідність проведення аудиту Нацбанку, на основі якого можуть бути прийняті кадрові рішення, – НП). Олександр Данилюк (екс-міністр фінансів і один з радників команди Володимира Зеленського, – НП) дезавуював це твердження, але якщо такі ризики будуть, це буде мати вплив на гривню”, – зазначив Фурса.

Він додав, що так чи інакше, гривня почне реагувати, якщо Україна довгий час буде перебувати поза програмою МВФ.

“Поки не буде проблем, говорити про реакцію нацвалюти немає сенсу. Хоча зараз, наприклад, ми можемо не отримати транш через невиконання низки вимог кредиторів”, – уточнив експерт.

Фурса підкреслив, що Національний банк – це незалежна організація.

“Зараз, відповідно до закону, аудит Нацбанку проводиться щорічно авторитетною аудиторською компанією “Делойт”. Будь-які розмови про інший політично вмотивований аудит будуть сприйматися однозначно – як тиск на Національний банк і спроби зменшити незалежність регулятора”, – підсумував він.

Більше читайте в матеріалі НАРОДНОЇ ПРАВДИ: “ПриватБанк” та інші проблеми – що буде з грошима українців після виборів.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...