Тарифи на воду в Україні хочуть підняти ще на 19%

Вартість води в Києві може досягнути 27,35 грн (з ПДВ) за 1 кубометр

Тарифи на воду в Україні хочуть підняти ще на 19%
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

У Києві можуть підвищити тарифи на воду – компанія “Київводоканал” пропонує підвищити тарифи на послуги централізованого водопостачання та водовідведення для споживачів Києва ще на 19% з січня 2021 року.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в повідомленні  на сайті компанії.

Зокрема, “Київводоканал” пропонує встановити тариф на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для споживачів Києва на 2021 рік у розмірі 27,35 грн (з ПДВ) за 1 кубометр.

З них 14,74 грн – за 1 куб. м водопостачання і 12,61 грн – за водовідведення кубометра води.

У компанії наголосили, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, в лютому 2020 року схвалила проєкт постанови про підвищення тарифу на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для споживачів Києва до 22,992 грн за 1 кубометр.

У тому числі 13,44 грн становить тариф на водопостачання і 9,552 грн – на водовідведення кубометра води.

Нагадаємо, в 2021 році тарифи на воду в Україні зростуть майже вдвічі.  Так, з 1 січня 2021 року за подавання та відведення води в різних областях нашої країни доведеться доплатити близько 5 гривень за кубометр. Для приватних споживачів подорожчання становитиме від 11 до 47% в різних регіонах.

Раніше повідомлялося, що українців змусять оплачувати комуналку, як кажуть “за себе і за сусіда”. Справа в тому, що в Україні вже діє нова методика обліку теплової енергії та водопостачання. За новим законом, постачальники послуг повинні отримувати оплату за показниками будинкового лічильника. А якщо показання будинкового лічильника і показання всіх індивідуальних лічильників у квартирах не збігаються, різницю сплачують споживачі.

Джерело: Народна Правда