Українців змусять платити нову “данину”: що задумала Рада

Парламент затвердив законопроект про внесення змін до Повітряного кодексу

Українців змусять платити нову “данину”: що задумала Рада
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Авіаквитки в Україні можуть подорожчати, адже парламент затвердив у першому читанні законопроект про внесення змін до Повітряного кодексу щодо державних зборів з авіаперевезень.

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект №2424 “Про внесення змін до Повітряного кодексу України щодо удосконалення механізму справляння державних зборів за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, та за кожну тонну вантажу, що відправляється чи прибуває до аеропорту України”.

Не виключено, що після затвердження нових розмірів зборів авіаквитки подорожчають. Вже зараз відомо, що збір з кожного пасажира, який буде літати в межах України, може становити $0,5, а при міжнародних повітряних перевезень – $2. За кожну тонну вантажу на території України пасажири повинні заплатити $2,5, а у разі здійснення міжнародних перевезень з/до України – $10.

У пояснювальній записці до документу йдеться, що законопроект розроблено з метою вдосконалення існуючого механізму справляння державних зборів із суб’єктів авіаційної діяльності.

Основним завданням законопроекту автори назвали визначення на законодавчому рівні особливостей справляння державного збору за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, та за кожну тонну вантажу, що відправляється чи прибуває до аеропорту України.

Законопроектом передбачено:

– закріплення в термінологічному апараті (стаття 1 Повітряного кодексу України) поняття “державний збір з суб’єкта авіаційної діяльності”;

– доповнення до Повітряного кодексу України, статтею 121, якою визначаються особливості справляння державного збору за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, та за кожну тонну вантажу, що відправляється чи прибуває до аеропорту України;

– встановлення відповідальності за порушення порядку чи строків сплати державних зборів із суб’єктів авіаційної діяльності, визначених цим Кодексом.

У документі також прописані випадки, при яких не будуть стягуватися додаткові збори:

  • при перевезення вищих посадових осіб та офіційних делегацій держав;
  • при перевезенні гуманітарної допомоги з/в Україну згідно з актами українського уряду;
  • при польотах, пов’язаних із забезпеченням проведення робіт з ліквідації наслідків стихійного лиха, авіаційних та інших подій, санітарних авіарейсів (у тому числі перевезень тіла (останків, праху) померлого);
  • при перевезенні пасажирів, що належать до категорії осіб, які звільняються від сплати зборів відповідно до закону;
  • при перевезенні дітей віком до двох років і транзитних пасажирів;
  • при перевезенні пасажирів із сервісними квитками та перевезенні менше десяти пасажирів одним нерегулярним рейсом.

Як повідомлялося раніше, влада Іспанії після ослаблення карантинних обмежень у країні сподівається на відновлення туризму вже в кінці червня. До цього моменту двотижневий карантин для всіх, хто в’їжджає в країну буде скасовано.

Нагадаємо, у Румунії з 16 травня почалося ослаблення карантину через COVID-19 і відкрилися контрольно-пропускні пункти. Одразу ж на кордоні з Угорщиною утворилися величезні черги — понад 16 тисяч осіб.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...