День вишиванки та Іоанн Богослов: які свята відзначають 21 травня

Іменини 21 травня: Адріан, Арсеній, Іван

День вишиванки та Іоанн Богослов: які свята відзначають 21 травня
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

День вишиванки відзначають в Україні 21 травня. Також в цей день відзначаються: Всесвітній день культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку, День незалежності Чорногорії, День працівників культури і мистецтва в Казахстані, День батька в Німеччині. Православні відзначають День пам’яті Іоанна Богослова, а у західних християн – Вознесіння Господнє. 

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

День пам’яті Іоанна Богослова

21 травня Православна Церква відзначає День апостола і євангеліста Іоанна Богослова. Апостол Іоанн Богослов — улюблений учень Ісуса Христа і автор «Одкровення Іоанна Богослова». Житіє Іоанна Богослова цілком природним чином зробило його патроном усіх, хто має відношення до книг і книговидавництва. Крім письменників, редакторів, видавців, кнігопечатніков своїм покровителем його вважають продавці книг і працівники паперової промисловості.

Крім того, вважають, що молитва, виголошена святому апостолу Іоанну Богослову, рятує від отруєння, адже і сам Апостол Іоанн, викликаний до Риму імператором Доміціаном, прийняв отруту, яка на нього не подіяла.

День вишиванки

Кожен третій четвер травня в Україні відзначається День вишиванки – свято, покликане зберігати національні традиції і культуру через популяризацію одного з найбільш відомих символів українського національного костюма – вишиванки.

Прикмети на 21 травня

Небо ввечері забарвлюється в червоний колір – погода найближчими днями буде хорошою;

Небо червоне вранці – буде дощ;

Хмари в одну купу збиваються – чекай негоди.

18 травня президент України Володимир Зеленський повідомив, що заснує два нових державних свята Курбан-Байрам і Ураза-Байрам, які відзначають мусульмани.

НАРОДНА ПРАВДА розповідала про ці свята, які в нашій країні відзначають приблизно два мільйони осіб, які сповідують іслам. Більшість з них — кримські татари.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...