Нацбанк дозволив відкривати рахунки у банку через відеозв’язок

НБУ спростив процедуру відкриття рахунку клієнтом в банківській установі

Нацбанк дозволив відкривати рахунки у банку через відеозв’язок
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Національний банк України (НБУ) у зв’язку з введенням у дію 28 квітня 2020 року нових вимог законодавства затвердив нове Положення про здійснення банками фінансового моніторингу. Зміни стосуються здійснення ідентифікації та верифікації клієнта,  яка  стане можливою і по відеозв’язку – відтепер рахунок в банку можна відкрити онайн.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в повідомленні  прес-служби НБУ.

Loading...

В НБУ пояснили, що за новими правилами для відкриття рахунку в новому банку візит до відділення або особиста зустріч із представником банку непотрібна.

Працівник банку може за допомогою відеозв’язку поспілкуватися з клієнтом та перевірити в нього документи:

  • для паспортів нового зразка (біометричний паспорт або ID-картка) – банк дистанційно зчитуватиме дані з чипу та перевірятиме відповідність обличчя. Інший спосіб – візуальна оцінка документа, захисних елементів та логічна перевірка даних;
  • для паспортів старого зразка (“книжечки”) – банк візуально оцінюватиме документ, перевірятиме відповідність обличчя та проводитиме додаткову перевірку за допомогою: BankID НБУ; КЕП; додаткових документів; звірка даних із інформацією з бюро кредитних історій.

Крім того, оновлено вимоги до виявлення кінцевих бенефіціарних власників. Банки піж час ідентифікації та верифікації юридичних осіб повинні розуміти, хто є кінцевим бенефіціарним власником підприємства. Раніше банки для цього використовували переважно тільки інформацію з Єдиного реєстру юридичних осіб, фізосіб – підприємців та громадських формувань. Відтепер банки повинні використовувати інформацію не тільки з цього реєстру, а й з інших джерел.

Під час обслуговування PEPs із категорії національних публічних діячів необхідно застосувати ризик-орієнтований підхід. Водночас піж час обслуговування осіб із цієї категорії не обов’язково відносити до високої категорії ризику. Все залежить від посади особи, розміру та виду банківських послуг та продуктів, які вони отримують. Наприклад, під час обслуговування PEPs у межах зарплатного проекту від банку не вимагається класифікувати клієнта як високоризикового. Проте банки обов’язково мають відносити PEPs із категорії іноземних та міжнародних публічних діячів до категорії високоризикових, як і раніше.

Також відтепер суттєво скорочено перелік тих, хто є членами сімей або пов’язаними особами політично-значущих осіб. Зокрема, з цього переліку виключено сестер, братів, дідів, бабів, внуків, прадідів, прабабів, правнуків.

Нагадаємо,  в Україні істотно змінився порядок здійснення фінансових операцій. Держава посилила контроль над безготівковими розрахунками як організацій, так і громадян – онлайн-платежі українців будуть ретельніше перевіряти. Новий порядок викликає чимало запитань у фінансистів. Зокрема, до кінця не ясно, яким чином тепер буде проводитися ідентифікація людей при здійсненні онлайн-платежів.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...