“Північний потік-2”: Німеччина раптово прийняла сторону РФ

Таким чином Росії дали можливість за допомогою поставок газу нав'язувати свої політичні інтереси.

”Північний потік-2″: Німеччина раптово прийняла сторону РФ
Автор Олена Лавринець в Економічна правда/Новини
Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ

Федеральне агентство Німеччини (BNA) змінило своє рішення на користь Росії і вивело її газопровід “Північний потік-2” з-під дії норм газової директиви Євросоюзу на території країни строком на 20 років.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомила компанія-оператор газопроводу Nord Stream AG на своєму сайті.

Loading...

Там сказано, що Німеччина визнала значну роль газопроводу в забезпеченні енергетичної безпеки європейських країн.

Таким чином Росії дали можливість з допомогою поставок газу нав’язувати свої політичні інтереси.

” Німеччина прийняла рішення про звільнення газопроводу “Північний потік” з-під дії ключових положень Газової директиви ЄС. … Згідно з рішенням звільнення з-під дії зазначених положень відноситься до ділянки газопроводу на території Німеччини, включаючи територіальне море, і спочатку діє протягом 20 років, вступаючи в силу ретроспективно з дати прийняття змін до Закону про енергетику 12 грудня 2019 року”, – написано в повідомленні.

На сайті BNA і в Twitter-акаунті агентства станом на 21 травня інформації, що підтверджує заяву Nord Stream AG, не оприлюднили.

Росія прагне добудувати газопровід “Північний потік-2” в обхід України, щоб використовувати його як засіб монопольної поставки газу в держави Європи і при необхідності диктувати політичні вимоги. В Європі це розуміють, а тому поставили умову, що ні у одного газопроводу не може бути одного користувача.

В оновлених правилах Газової директиви вказали, що оператори трубопроводів, що проходять у морській економічній зоні країн ЄС, зобов’язані резервувати до 50% потужностей газової магістралі для прокачування палива від альтернативних постачальників.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА  повідомляла, що Санкції Конгресу США, а також ряд інших факторів мінімум на два роки призупинили будівництво газопроводу «Північний потік — 2», запуск якого Росія нещодавно перенесла на півроку, а у разі продовження тиску з боку Заходу цей газопровід може взагалі припинити своє існування.

Також раніше повідомлялося, що Данія дозволила будівництво російського газопроводу Північний потік-2, який йде в обхід України, у своїх водах. Компанія Nord Stream 2 може продовжити роботи на південний схід від острова Борнхольм.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...