Учасників українського ринку IT-технологій знову підозрюють в ухиленні від сплати податків

Учасників українського ринку IT-технологій знову підозрюють в ухиленні від сплати податків
Автор Марія Петренко в Економічна правда/Новини

IT-бізнес – одна з сфер, що найбільш динамічно розвиваються і знаходиться на вістрі часу. На думку експертів, українські IT-компанії стрімко розвиваються, співпрацюють з міжнародними партнерами, однак деякі з них, ухиляючись від сплати податків у бюджет, наносять колосальну шкоду державі.


Управління Служби безпеки України в Полтавській області та Державна податкова служба України викрила діяльність IT-компаній, які впродовж тривалого часу займалися розробкою програмного забезпечення та комп’ютерних ігор, працювали з західними партнерами через офшорні компанії. В результаті цього, українському бюджету було завдано багатомільйонних збитків.

Loading...

Нині до розслідування цієї ситуації підключені відповідні компетентні органи.

Періодично у пресі з’являються нові факти про махінації IT-компаній з криптовалютою. Зокрема, у Києві заарештували керівника IT-компанії, який майнив криптовалюту за рахунок більше мільйона українців. 32-річний чоловік встановив скрипт для майнінгу кріптовалюти в HTML-код ряду інтернет-ресурсів, які сам адміністрував.

“Хакера” судитимуть за “несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку” (ст. 361 Кримінального кодексу України).

Зловмиснику загрожує до шести років ув’язнення.

Крім простих українців, незаконні дії з криптовалютою здійснюють певні держслужбовці. Генпрокуратура розслідує відмивання грошей з використанням криптовалюти службовцями ДФС. До порушень можуть бути причетні працівники Державної фіскальної служби, власники низки компаній та пов’язані з ними люди. Службовці ДФС і власники ряду компаній намагалися легалізувати незаконно одержані доходи шляхом виведення за кордон за допомогою криптовалюти і заборонених в Україні платіжних систем.

Генпрокуратура здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами створення злочинної організації з метою вчинення тяжких і особливо тяжких злочинів, зловживання службовим становищем посадовими особами органів ДФС України, легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, в особливо великих розмірах з використанням заборонених в Україні електронних платіжних систем та інших фінансових механізмів за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 255, ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 209 та іншими статтями КК України.

Ці та інші приклади свідчать про те, що в Україні з кожним роком все ширше розростається незаконний бізнес IT-компаній, які завдяки тіньовим схемам заробляють мільйони, проте в державну казну у вигляді податків вони не потрапляють. Через використання офшорних проектів відбувається уникнення від оподаткування.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...