Українцям пропонують нову пенсійну систему: як вона працюватиме

Законопроект передбачає три пенсійних програми

Українцям пропонують нову пенсійну систему: як вона працюватиме
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Накопичувальна пенсійна система в додаток до діючої солідарної пенсійної системи для окремих категорій працівників може з’явиться в Україні за ініціативи Міністерства соціальної політики.

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Кореспондент, відповідний законопроект відомство опублікувало 20 травня.

Накопичувальна пенсійна система може стати реальністю для більш ніж 135 тисяч осіб віком до 35 років, мають право на пільгові пенсії.

Передбачається, що вони будуть платити підвищений єдиний соціальний внесок, одночасно роблячи відрахування у Пенсійний фонд в рамках солідарної системи і в накопичувальний пенсійний професійний фонд.

Законопроект передбачає три пенсійних програми.

За програмою №1 можна буде отримувати пенсію після 50 років при стажі роботи на шкідливих професіях (так званий список №1) від 10 років у чоловіків і від 7,5 років у жінок.

За програмою №2 можна отримувати виплати після 55 років при роботі за списком №2 від 12,5 років для чоловіків та від 10 років для жінок.

Програма №3 дозволяє добровільно вступити до накопичувального пенсійного фонду на умовах, визначених у колективних договорах – з отриманням пенсії з 55 років.

За програмою №1 необхідно до існуючого єдиного соцвнеску у розмірі 22% від нарахованої зарплати додатково перераховувати ще 15%, за програмою №2 – 7%, в програмі №3 – від 3% за погодженням з працівниками.

Міністерство соціальної політики вважає, що очікуваний обсяг надходжень від роботодавців на відшкодування пільгових пенсій в наступні п’ять років складе 31,9 млрд грн. У разі прийняття законопроекту акта такі надходження становитимуть 26 млрд грн в солідарну систему і 15,6 млрд грн в накопичувальну.

Нагадаємо, новообрана глава Міністерства соціальної політики України Марина Лазебна заявила, що головним завданням для відомства є проведення індексації та підвищення пенсій.

У Верховній Раді розглянуть законопроект, в разі прийняття якого українці зможуть виходити на пенсію за «старими» правилами, що діяли до пенсійної реформи. Тобто, для розрахунку розміру пенсії будуть використовувати будь-які 60 місяців стажу людини до 2000 року.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...