Більше платитимуть: у ПФУ пояснили, навіщо підвищують пенсійний вік для жінок

У 2021 році пенсійний вік у жінок буде 60 років, як у чоловіків

Більше платитимуть: у ПФУ пояснили, навіщо підвищують пенсійний вік для жінок
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

В Україні пенсійний вік для чоловіків становить 60 років, для жінок він підвищується. У Пенсійному фонді запевняють, що хочуть забезпечити гендерну рівність.

Таку заяву в інтерв’ю НАРОДНІЙ ПРАВДІ зробила заступник голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко.

Loading...

За її словами, в Україні пішли на впровадження стандартів, що забезпечують гендерну рівність.

“Адже виходячи на пенсію у 55 років, жінки мали менший стаж, що відповідно позначалося на розмірі пенсій. Для жінок пенсійний вік почав змінюватися з 1 жовтня 2011 року, за рік підвищується на півроку. У 2021 році він складе 60 років, як у чоловіків”, – пояснила Ірина Ковпашко.

Як повідомлялося раніше, одночасно з цим народний депутат 8 скликання з фракції «Радикальна партія» Юрій Шухевич подав у Верховну Раду законопроект про перегляд пенсійного віку для жінок. Документ пропонував дозволити до 2022 року жінкам виходити на пенсію в 55 років за наявності 30-річного стажу, але за умови звільнення з роботи.

Нагадаємо, все більше українців змушені працювати, розмінявши сьомий десяток років — з кожним роком посилюється норма страхового стажу для виходу на пенсію. Якщо в цьому році для того, щоб вийти на пенсію в 60 років, досить 26 років стажу, то у 2028 році потрібно буде мати за плечима 35 років стажу.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...