22 травня православна церква святкує день Миколая Чудотворця 2020, перенесення мощей святителя – день Миколи Літнього.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, в православ’ї Микола Чудотворець вважається покровителем дітей, закоханих пар, солдатів, торговців, заступником усіх скривджених, помічником бідних, а також і покровителем мореплавців і захисником сімейного вогнища.
Свято має й інші назви: Нікола, Нікола Весняний, Нікола Святитель, Літній день, Святий Миколай, Миколай з теплом, Травний день, Микола Чудотворець, Теплий день.
Традиції в День Миколая Чудотворця
Щоб уникнути нещасть протягом року влаштовують ритуальні обіди на честь Миколая Чудотворця. Обов’язково потрібно нагодувати бідних, калік, жебраків, і тільки після цього – рідних.
Традиційно в цей день незаміжні дівчата просять, щоб Миколай послав їм доброго і щедрого чоловіка.
Оскільки Святий Миколай вважається покровителем тварин, 22 травня всі власники коней і овець виганяли худобу в поле.
Вважається, що 22 травня сприятливий день для посіву ярових. Також вважається, що роса і вода з джерел і колодязів набуває цілющу силу – нею можна обмиватися і пити.
Чого не можна робити на Миколая
Сумувати, віддаватися спогадам про минулі негативні події, лінуватися. Від шиття і в’язання також варто відмовитися. Недобре відмовляти в допомозі нужденним. Оскільки Миколай – покровитель дітей, можна зробити їм подарунки: іграшки або їх улюблені ласощі. За традицією подарунки кладуть під подушку або в спеціальний носок у печі.
Нагадаємо, 21 травня православна церква відзначала День апостола і євангеліста Іоанна Богослова.