Імунолог розповів, чому люди можуть хворіти на коронавірус без симптомів

Влітку люди хворітимуть рідше

Імунолог розповів, чому люди можуть хворіти на коронавірус без симптомів
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини
Якщо в організмі після перенесеної коронавірусної інфекції з’явилося недостатньо захисних антитіл, то не виключено, що вірус може повернутися.

Про це повідомив головний імунолог Національної медичної палати України, доцент кафедри клінічної, лабораторної імунології та алергології Національної медичної академії післядипломної освіти імені п. Л. Шупика, кандидат медичних наук Олег Назар, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

— Під час хвороби вироблялися антитіла, а після одужання їх кількість чомусь впало. Імунна пам’ять слабка, тому людина може легко підхопити коронавірус знову.

Вірус поки новий, недостатньо вивчений, і сказати що-небудь конкретно про імунній відповіді не можна. Він може бути адекватним, а може і не бути. Навіть при вакцинації від грипу іноді трапляється, що людина прищепився, а імунна відповідь слабкий — тому зустріч з вірусом закінчується хворобою.

— Чи можна спрогнозувати, наскільки стійким і тривалим буде імунна відповідь на коронавірусну інфекцію?

— Можна прогнозувати, але це як вилами по воді писати. Щоб точно відповісти на це питання, потрібно людям, що перенесли хворобу, кожен місяць перевіряти титр антитіл. А це складно: набрати групу пацієнтів з підтвердженим діагнозом, обстежити їх і відстежувати антитіла, перевіряючи матеріал в лабораторії хоча б протягом року. Тому що критерій істини — практика.

Звичайно, ідеально, якщо імунна пам’ять стійка і тривала. Вважається, що при серйозній небезпечної інфекції антитіла повинні зберігатися хоча б 15-20 років. А якщо це звичайний вірус, наприклад, ГРВІ, то антитіла до нього нестійкі. Але важливо враховувати, що багато людей помирають від ускладнень інфекції, а не від самого вірусу.

— Чому у тих, хто переносить хворобу у легкій формі або взагалі без симптомів, при скринінгу в організмі знаходять антитіла до коронавірусу?

— Думаю, справа в тому, що ці люди вже зустрічалися з тим чи іншим видом коронавіруса. Найбільш сильні спалахи коронавирусной інфекції траплялися в Китаї в 2002-2003 роках, коли багато людей заразилися вірусом SARC, а потім, через 10 років, — на Близькому Сході, де біди накоїв вірус МERS. Але крім цього весь час циркулюють декілька видів коронавірусів. При зустрічі з ним в організмі людей виробилися антитіла. Вони і забезпечують додатковий захист проти нового виду інфекції.

Людина може перехворіти без симптомів або в легкій формі: трохи підвищилася температура, покашляв тиждень — і все прийшло в норму. Ніхто ж не робив аналіз на антитіла. Навіть тим, хто звертається до лікаря з-за підвищеної температури, сильного кашлю, ставили діагноз без перевірки на антитіла.

 

Нагадаємо, що втрата смаку і нюху є одним із найпоширеніших симптомів нового типу коронавіруса COVID-19, про яких найчастіше повідомляють хворі.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...