Конча-Заспа та Козин можуть піти під воду: еколог назвав небезпечну причину

Дамби будувалися не для того, щоб на них стояли котеджі. Це перешкода між водосховищем і оточуючими територіями. Вони земляні, довжиною в кілька кілометрів. Якщо розмиє в якійсь частині, Лівобережжя України піде під воду.

Конча-Заспа та Козин можуть піти під воду: еколог назвав небезпечну причину
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Половина Лівобережної України та елітне селище Конча-Заспа можуть піти під воду. А причиною є неконтрольована забудова дамб Канівського та Київського водосховищ.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, посилаючись на OBOZREVATEL, за словами еколога Олександра Соколенка, в першу чергу постраждають лівобережні регіони вздовж Дніпра від Канівського водосховища та нижче київського мікрорайону Осокорки, вони можуть бути затоплені.

Loading...

“Це реальна небезпека, яка постійно посилюється. Дамби будувалися не для того, щоб на них стояли котеджі. Це перешкода між водосховищем і навколишніми територіями. Вони земляні, довжиною в кілька кілометрів. Якщо розмиє в якійсь частині, Лівобережжя України піде під воду. У зоні ризику – регіони вздовж Дніпра від Канівського водосховища та нижче Осокорків, затопиться вся територія між Дніпром, Десною і до Чернігова, включаючи Конча-Заспу”, – запевнив еколог.

За його словами, дамби – дуже складні споруди, і їх функція не просто відокремити водойму від решти території, а ще й відвести зайву вологу через колектори в спеціальні водовідвідні канали. Дамби завжди додатково зміцнювали ще й лісосмугами. А частина цих лісів спалили, інша частина опинилася за парканами численних садиб. Деякі їх навіть вирубали. Але компетентні органи навіть не штрафують за це.

Рано чи пізно, в якомусь місці дамбу просто розмиє. Між Київським водосховищем і Десною немає ніяких височин, тому затопиться вся територія, попередив Соколенко.

Це ж стосується і Козинської дамби, яка захищає елітні селища Конча-Заспа і Козин, а також долину річки Козинка.

Ця смуга теж неконтрольовано забудована котеджами. Ситуація там не така критична, тому що це верхів’я водосховища. Їм більше загрожує прорив Київської ГЕС, яка затопить всю Конча-Заспу, підсумував еколог.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА писала, що на Первомайської ГЕС прорвало греблю – рівень води в Південному Бузі в районі Южноукраїнська, а також в Олександрівському водосховищі значно піднявся.

Також повідомлялося, що через аномально суху осень та зиму в Україні вперше можуть зменшити подачу води з водосховищ та обмежити права споживачів води.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...