Коронавірус викликає запалення щитовидної залози: дослідження вчених

Вчені вивчали історію хвороби 18-річної дівчини

Коронавірус викликає запалення щитовидної залози: дослідження вчених
Автор Гранатова Катерина в Коронавірус/Новини
Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ

Італійські медики заявляють про те, що коронавірус нового типу спровокував запалення щитовидної залози у молодої дівчини — тиреоїдит.

Loading...

Про це йдеться в статті у Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism, передає НАРОДНА ПРАВДА.

«Ми описали перший випадок розвитку [так званого] підгострого тиреоїдиту, який розвинувся після зараження коронавірусом нового типу (SARS-CoV-2). Лікарям слід знати про те, що коронавірусна інфекція може проявляти себе і таким чином», — сказав один з авторів дослідження, професор Пізанського університету Франческо Латрофа.

У статті йдеться про те, що Латрофа і його колеги вивчали історію хвороби 18-річної дівчини, яка звернулася до них із скаргами на біль в шиї і гортані, прискорене серцебиття і високу температуру. Ці симптоми з’явилися у дівчини після того, як заразилася COVID-19 від батька і успішно перенесла хворобу, зазначає ТАСС.

Освітивши її щитовидну залозу за допомогою ультразвуку, вчені виявили, що дівчина страждала від підгострого тиреоїдиту — запалення щитовидної залози середньої тяжкості. Як правило, подібні порушення в роботі цього органу з’являються у людей, які перехворіли гострими вірусними респіраторними інфекціями, здатними проникати з органів дихання і щитовидну залозу.

За місяць до появи тиреоїдиту, як зазначає Латрофа, дівчина пройшла обстеження щитовидної залози. Воно показало, що тоді цей орган знаходився в нормальному стані, а в минулому вона ніколи не скаржилася на проблеми з ним.

Відповідно, поява цієї хвороби після перенесеної коронавірусної інфекції говорить про те, що SARS-CoV-2 теж може проникати з легких і щитовидну залозу. Це потрібно враховувати при лікуванні як COVID-19, так і хвороб щитовидної залози, підсумовують вчені.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні починають проводити тести на антитіла до коронавірусу.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...