Києву заборонили пом’якшувати карантин: Кличко терміново звернувся до уряду

Столиця не відповідає одному важливому критерію - кількості хворих на 100 тисяч жителів міста

Києву заборонили пом’якшувати карантин: Кличко терміново звернувся до уряду
Автор Романова Марі в Карантин в Україні/Новини

Мер Києва Віталій Кличко просить уряд дозволити ввести в столиці адаптивний карантин. Справа в тому, що в місті фіксують спалахи COVID-19, з цієї причини Міністерство охорони здоров’я внесло Київ у список регіонів, де не знімуть обмежувальні заходи.

Loading...

Незважаючи на це, мер Києва Віталій Кличко заявив, що столиця вже почала підготовку до адаптивного карантину, передає НАРОДНА ПРАВДА.

“З 23 травня столиця планувала розпочати наступний етап ослаблення обмежень. Підкреслю: з дотриманням усіх норм та регламентів! Сьогодні Міністерство охорони здоров’я заявило, що Київ і ще 11 регіонів не відповідають критеріям ослаблення другого етапу обмежень”, – повідомив Кличко під час брифінгу.

За його словами, з трьох критеріїв столиця не відповідає тільки одному – кількості хворих на 100 тисяч жителів міста. “Визначена норма – 12 хворих. В Києві зараз, за даними за останній тиждень, – 15 хворих на 100 тисяч людей”, – пояснив він.

Іншим вимогам, запевняє Кличко, Київ відповідає. Мова, зокрема, йде про заповнювання стаціонарів лікарень не більш, ніж на 50% ліжок, а також кількості проведених тестів ПЛР на 100 тисяч населення. Чиновник зазначив, що в столиці цей показник майже втричі вище певної норми: потрібно щонайменше 12, а насправді в місті – 44.

Мер наголошує, що відхилення від норми за кількістю хворих на 100 тисяч жителів пов’язано зі спалахом коронавірусу в Дарницькому дитячому будинку-інтернаті для дівчат, і додав, що за останні шість днів захворюваність у столиці була в межах певної норми.

Кличко просить уряд дозволити Києву: відновити роботу наземного громадського транспорту та торговельних закладів до 1 тисячі квадратних метрів – з 23 травня. Відкрити метро з 25 травня. При цьому не відкривати дитячі та спортивні майданчики.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я заявило, що Київська, Чернівецька, Закарпатська, Волинська, Рівненська, Хмельницька, Полтавська, Миколаївська, Дніпропетровська, Донецька і Луганська області не готові до адаптивного карантину.

У ПЦУ роз’яснили, як тепер молитися в храмах в умовах адаптивного карантину.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...