Перевертні в білих комірцях

Перевертні в білих комірцях
Автор Марія Петренко в Новини/Правда про чиновників

У медіа прижилося вираз «перевертні в погонах» – виразний штамп для всіх нечистих на руку силовиків. Здається, ЗМІ пора вводити новий штамп спеціально для зашкварных українських адвокатів – «перевертні в білих комірцях». Їх розвелося так багато, що без зрозумілого та чіткого терміну вже не обійтися.

Loading...

У масштабах країни такі адвокати можуть бути навіть небезпечніше нечистоплотних чиновників або поліцейських. Якщо останнім може заважати хоча б презумпція невинуватості, то законні представники, користуючись правилом адвокатської таємниці, отримують на руки всі карти. А отриману інформацію використовують лише для особистого збагачення. Як саме? Це залежить від конкретної особистості і її масштабу.

На жаль, за свіжими прикладами далеко ходити не потрібно. В Україні адвокати-перевертні – таке часте явище, що можна заснувати премію «Цинічний адвокатський бєспрєдєл» і втомитися її вручати. Але деякі персонажі тут поза конкуренцією.

Наприклад, Денис Мацкевич

Денис Мацкевич – директор Адвокатського бюро Кушнарьова. На офіційному сайті бюро йому приписують «багаторічний досвід роботи, бездоганне знання законів і високий професійний рівень». Забуваючи про маленьку, зовсім крихітній деталі його біографії. Денис Мацкевич заснував фінансову організацію ТОВ «Мегаинвест Сервіс», по суті – колекторську контору.

Ця контора кілька років тому викупила у банку борг за кредитом у розмірі 120 тисяч доларів – у 2008 році оформив житель Києва, батько кількох дітей. Виплатити борг чоловік не встиг – він загинув, а після і його дружина. Зате залишилася квартира, в якій приписані всі повнолітні та неповнолітні діти боржника.

Денис Анатолійович, виходячи зі свого 15-річного досвіду, придумав геніальну у своїй цинічності схему. Спочатку він незаконно оформляє право власності на згадану квартиру. Незаконно тому, що в квартирі прописані неповнолітні, і виселити їх можна тільки за рішенням суду. Потім разом з «колегами» виламує двері в квартиру і викидає з неї людей, не давши забрати особисті речі.

Щоб повернутися в свою квартиру, дітям довелося довго чекати, поки Міністерство юстиції скасує незаконну реєстрацію. Але Денис Анатолійович продовжує доводити свій високий професійний рівень» – повторно реєструє право власності в іншого нотаріуса, щодня приходить під двері «нехорошої квартири», намагаючись виламати замки. Постійно загрожує дітям, сусідам. І все ще знаходиться на волі.

Або Андрій Тригуб

Асоційований партнер широко відомого у вузьких колах адвокатського об’єднання «Скляренко, Сидоренко і злодії». Вибачте, партнери. На сайті об’єднання зазначено, що адвокат Тригуб спеціалізується на кримінальному праві. Добре б додати, що і на розлучення клієнтів.

Зокрема одного. У 2017 році в Солом’янському ГУ НП (Київ) порушили кримінальну справу за статтею 356 КК проти власника будівлі, який зареєстрували з підробленими документами, розділили на частини і продали. Обвинувачений звернувся до Андрія Тригубу – спеціалізація ж!

Що говорить цьому клієнту Тригуб:

  1. Спочатку залякує – «Ваші справи дуже кепські. Довести невинність у суді складно».
  2. Потім дає надію – «Але вам пощастило – ви прийшли в правильну компанію до потрібної людини».
  3. І остаточно заспокоює – «В моїх партнерів [Андрій Сидоренко та Олександр Скляренко] є хороші зв’язки в прокуратурі і поліції».

Спочатку він пропонує домогтися лояльності слідчого – «дати» по 10 тисяч доларів слідчому і прокурору. Клієнт дає, тому що йому пообіцяли – за ці гроші справу потихеньку замнуть, а потім і закриють. За допомогу Тригуб просить стільки ж – по 10 тисяч доларів йому і двом партнерам. Клієнт платить. А потім «лояльний» слідчий накладає в суді арешт на все майно обвинуваченого.

Невдачі адвокат пояснює втручанням Генеральної прокуратури. І тут же знаходить рішення – коли справу повернуть, він подасть апеляцію, а після домовиться з прокурором і суддями. Але йому знадобиться ще 15 тисяч доларів. Тригуб говорить так впевнено, що клієнт без сумнівів дає і цю суму. А потім суд відключає апеляцію адвоката, зберігає арешт. Скасувати арешт через Солом’янський районний суд у Тригуба теж не вийшло – суд відхиляє його клопотання.

Напевно, саме так виглядає робота фахівця з кримінального права – клієнт платить 60 тисяч доларів за те, а адвокат за це організовує йому арешт майна. Засмучує той факт, що кидаловом і решаловом професійні амбіції Тригуба не обмежуються.

Скляренко, Сидоренко і партнери

Рідко зустрінеш адвокатське бюро або об’єднання з такою кількістю відомих клієнтів, які мають погану репутацію. Добре б мова йшла про міжнародної юридичної компанії з іноземними партнерами – до таких зазвичай звертаються забезпечені люди. Але чим їх приваблює об’єднання «Скляренко, Сидоренко і партнери» з адвокатами середньої руки – невідомо.

Але чим все-таки приваблює, тому що юристи об’єднання захищали або захищають:

  • засновників «ТАСкомбанк», обвинувачених у відмиванні грошей і фальсифікації звітності;
  • Андрія Садового, члена партії «Самопоміч». Проти нього НАБУ веде розслідування за звинуваченням у зловживанні службовим становищем при продажу ділянки землі в 23,5 га під індустріальний парк.

Садовий також побічно виявився втягнутим у скандал зі своїм близьким соратником і колегою по партії Андрієм Журжием. Фонд Журжія «Голдмен» від імені фонду «Компанія з інвестиційними активами «Інвестиційні партнери»» купив на торгах 40% акцій «Газтранзит», раніше належать «Газпрому», за 41 мільйон гривень. Хоча раніше цей же пакет був оцінений в 630 мільйонів.

Засновники об’єднання «Скляренко, Сидоренко і партнери» не тільки співпрацюють з найбільш одіозними особистостями українського політикуму, але й примудряються постійно відвідувати Росію. Цікавить реальна мета таких поїздок людей, які прямо пов’язані з впливовими українськими політиками. В тому числі і з тими, що транслюють національні ідеї.

Діяльність цього бюро і перерахованих адвокатів ніяк, крім як свавіллям не назвеш. Кругова порука в адвокатському середовищі призводить до того, що адвокати-перевертні, які нахабно порушують закон і можуть безкарно позбавляти дітей житла, вільно зберігають ліцензію. Напевно, у НАБУ і СБУ занадто багато роботи, раз не вистачає часу розслідувати оборудки таких дрібних пішаків. А вони тим часом повільно і впевнено підривають українську судову систему і довіру українців до закону.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...