ПЦУ пояснила, як будуть проходити богослужіння за новими правилами

Адаптивний карантин не поширюється на області, де досі фіксуються спалахи COVID-19

ПЦУ пояснила, як будуть проходити богослужіння за новими правилами
Автор Романова Марі в Карантин в Україні/Новини

Адаптивний карантин починає діяти в Україні з сьогоднішнього дня, 22 травня. Кабінет міністрів в цілому продовжив карантин, дозволивши при цьому роботу транспорту, дитячих садків, готелів. Також поступово відновлюється богослужіння в храмах ПЦУ з участю мирян з дотриманням заходів безпеки, у тому числі і при причасті.

Loading...

Як передавала НАРОДНА ПРАВДА, адаптивний карантин не поширюється на області, де досі фіксуються спалахи коронавірусної інфекції COVID-19.

Мова йде щонайменше про дві області: Чернівецьку, а також Рівненську.

Напередодні ПЦУ роз’яснила, як тепер молитися в храмах

«Закликаємо всіх віруючих, які проявили себе під час карантину як свідомі та відповідальні громадяни, і надалі керуватися мудрістю, розважливістю, любов’ю і повагою до своїх ближніх, піклуючись про їх здоров’я», — відзначають в Православній церкві України.

Кабмін дозволив богослужіння з дотриманням безпечної дистанції — з розрахунку не більше однієї особи на 10 квадратних метрів площі храму. Одночасно з цим в ПЦУ закликають стежити за самопочуттям:

«Перед тим як піти на богослужіння, треба виміряти температуру. Варто залишитися вдома, якщо ви погано себе відчуваєте, або маєте ознаки респіраторних захворювань, або ж недавно контактували з хворими. У храм слід заходити тільки в масках. Якщо її немає, то прихід повинен запропонувати її віруючим. Також у храмі обов’язково повинні бути дезінфікуючі засоби, розташовані відразу при вході. Крім цього, слід регулярно дезінфікувати храм і поверхні, хоча для шанування ікон досі достатньо вклонитися».

Прокоментували в ПЦУ і питання розміщення людей під час богослужіння – у разі заповнюваності храму, решта віруючих може перебувати біля нього — для цього священнослужителям слід попередньо позначити місця для зручного і безпечного розміщення. І, за можливості, розмістити на вулиці засоби трансляції.

«Причастя буде подаватися кожному окремо в руки. Перед самим Таїнством як священик, так і миряни повинні продезінфікувати руки», — додали в ПЦУ.

Раніше повідомлялося про те, що 22 травня Київська обласна державна адміністрація не буде пом’якшувати карантин.

Зазначимо, найдовше заборони діятимуть для розважальних закладів та закладів харчування — установи культури, готелі, ресторани, бари відкриються з 10 червня.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...