Сигарети в Україні хочуть продавати з 21 року

Цей закон також повинен зачепити і рекламний ринок тютюнової продукції

Сигарети в Україні хочуть продавати з 21 року
Автор Олена Лавринець в Новини/Соціальна правда
Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ

В Україні планують заборонити частину сигарет, а також хочуть посилити правила продажу тютюнових виробів.

Loading...

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Obozrevatel, відповідні нововведення передбачені законопроектом №2813, який може стати законом вже у 2020-му. Крім того, змінять і вигляд пачок: на них розмістять фотографії запалених зубів, уражених органів і т. д.

“Такі обмеження набудуть чинності в 2020 році в ЄС. Я аналізував відповідний законопроект для одного з клієнтів. Можу сказати, що у нас багато нововведень можуть стати навіть жорсткіше, ніж у більшості європейських країн. Наприклад, законодавець в Україні хоче дозволити продавати сигарети тим, хто досяг 21 року, в той час як у багатьох європейських країнах це 18 років”, – розповідає юрист Олександр Плахотнік.

Документ також торкнеться і рекламного ринку: рекламувати тютюнову продукцію в інтернеті заборонять, а в супермаркетах не будуть використовувати банери, підвіски. Завдання: зробити куріння максимально непривабливим, а саму продукцію – відразливою.

“Сьогодні критичною є проблема поширеності куріння серед дітей та молоді. Згідно Глобального опитування молоді щодо вживання тютюну (GYTS) 2017, в Україні 18,4% дітей 13-15 років є споживачами електронних сигарет (22,6% хлопців і 14% дівчат), а спробували палити електронні сигарети 40% дітей цієї вікової групи. Крім того, 14,9% дітей 13-15 років (17,8% юнаків і 12,1% дівчат) є споживачами тютюну”, – йдеться в пояснювальній записці до документа.

Мовляв, якщо завзятих курців моторошними зображеннями на пачках не налякати, то обмеження за віком і зображення уражених органів цілком може відштовхнути бажання спробувати сигарети у молоді.

Також, один із способів зменшити кількість курців в Україні – це підвищення ціни на цигарки. Мета – до 2024-го збільшити акциз до 90 євро за тисячу сигарет, а вартість самої пачки в кіосках і магазинах буде коливатися біля позначки 100 грн.

Нагадаємо, депутати Верховної Ради 5 лютого підтримали за основу проект закону № 2136, яким пропонується значно посилити покарання за продаж алкоголю та цигарок особам, які не досягли віку 18 років, і в 7 разів збільшити штрафи.

Також, в Кабміні підтримали ідею прирівняти електронні сигарети до звичайним, традиційним. На засіданні уряду був підтриманий відповідний проект закону.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...