Тести на антитіла до коронавірусу в Україні робитимуть тільки обраним

Перевірка на антитіла має значення, якщо застосовується масово, як це запустили вже в багатьох країнах - в українському варіанті тести торкнуться невеликої кількості людей

Тести на антитіла до коронавірусу в Україні робитимуть тільки обраним
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

В Україні починають проводити тести на антитіла до коронавірусу. Про це напередодні повідомив глава Міністерства охорони здоров’я Максим Степанов.

НАРОДНА ПРАВДА вже повідомляла, що тести на антитіла до коронавірусу показують, чи хворіла людина COVID-19 (у неї  може бути вироблений імунітет).

Loading...

Тестування будуть, в першу чергу, проводити пацієнтам з симптомами коронавірусу, з пневмонією, і перед операціями. Крім того, раз на два тижні тести на антитіла будуть проводити медикам, які надають допомогу хворим на COVID-19. А раз на місяць аналізи будуть здавати інші медики, фармацевти, поліцейські, нацгвардійці та прикордонники.

Про те, як, кому і для чого робитимуть ІФА-тести, йдеться в матеріалі Страны.

Імуноферментний аналіз виявляє антитіла до конкретного вірусу в організмі (крові чи слині). Якщо антитіла є, значить імунітет вже “познайомився” зі збудником і виділяє особливі білки, які розпізнають вірус – антитіла (імуноглобуліни). Завдання антитіл – впізнати патоген і з’єднатися з ним, щоб імунітет виявив вірус і знищив його.

Якщо говорити про новий коронавірус SARS-CoV-2, то в середньому на 7-10 день зараження утворюються IgM – саме ці імуноглобуліни і виявляють експрес-тести, якщо хвороба в гострій стадії. Пізніше утворюються імуноглобуліни IgG (залишається в організмі і після одужання). Тести на антитіла, які пропонують робити в МОЗ, повинні виявляти два цих типу антитіл.

ПЛР-тест виявляє наявність РНК або ДНК вірусу в організмі. Він є найбільш достовірним. Якщо перші два види тестів показують наявність антитіл і напруженість імунітету, тобто, перехворіла людина чи ні, то наявність самого вірусу показує тільки ПЛР-тестування.

Тести на антитіла до коронавірусу в Україні робитимуть тільки обраним

Напередодні в МОЗ підписали наказ про зміни в стандартах медичної допомоги при COVID-19, в якому йдеться про запуск ІФА-тестування. Відтепер українцям проводитимуть два види тестів: ПЛР та ІФА.

Обидва тести робитимуть людям, у яких є симптоми та клінічні прояви коронавірусної інфекції. Спочатку, відповідно до стандарту, їм будуть робити тест ПЛР. Якщо він виявиться негативним – ІФА-тест на IgМ. Також такий тест будуть робити, якщо ПЛР-тест неможливо провести протягом доби. Такий же алгоритм тестування та для пацієнтів з пневмонією.

Контактних осіб, навіть якщо у них немає симптоматики, будуть тестувати на 14 добу після контакту.

ІФА-тести будуть брати у всіх пацієнтів перед плановими операціями. Якщо вони виявляться позитивними, зроблять ще і ПЛР-тест.

Кожні два тижні з допомогою ІФА-тестів (на IgМ і IgG) будуть тестувати осіб з груп ризику:

  • медиків, які надають допомогу пацієнтам з Covid-19;
  • співробітників лабораторій, які обробляють зразки з дихальних шляхів хворих Covid-19;
  • патологоанатомів, судмедекспертів, які беруть участь у розтині;

Один раз в 30 днів (на IgМ і IgG) будуть тестувати: Нацполіцію, Нацгвардію, прикордонників, інших медиків і фармацевтів.

Тестувати всі перераховані категорії на COVID-19 безкоштовно. У тестованих  братимуть кров з вени або мазок з рото – або носоглотки, або біологічний матеріал з верхніх дихальних шляхів.

У МОЗ також уточнюють, що перевагу віддаватимуть вітчизняним тестам. Такі тести можуть робити 450 державних лабораторій по країні, не рахуючи приватних.

“Перевірка на антитіла має значення, якщо застосовується масово, як це запустили вже в багатьох країнах. Тоді вона показує, чи дійсно є колективний імунітет. В українському ж варіанті тести стосуватимуться дуже невеликого числа людей – нехай навіть з критичних груп ризику”, – відзначає автор матеріалу.

Для чого потрібне таке тестування

За словами головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, тести допоможуть зрозуміти, чи виробився колективний імунітет у українців.

Тести на антитіла до коронавірусу в Україні робитимуть тільки обраним

“Ми можемо вважати, що людина, у якої є антитіла, має відповідний імунітет і не є вразливою до COVID-19”, – зазначав глава МОЗ Максим Степанов.

При цьому медики ще самі точно не розуміють, як довго отриманий імунітет захищає тих, хто перехворів і чи виробляється він у всіх.

Автор матеріалу зазначає, що за рахунок ІФА-тестів можна збільшити кількість тестованих, адже вони дешевші за ПЛР. Крім того, їх роблять швидше і більша кількість лабораторій, вимоги до фахівців і обладнання нижче.

Додамо також, що дані можуть допомогти уточнити статистику за кількістю хворих в Україні.

Нагадаємо, за даними Центру громадського здоров’я, станом на ранок 22 травня в Україні 20 148 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. Коронавірус став причиною смерті 588 осіб. 6 585 пацієнтів одужали.

В Україні з 22 травня почав діяти адаптивний карантин. Кабінет міністрів в цілому продовжив карантин, дозволивши при цьому роботу транспорту, дитячих садків, готелів і не тільки.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...