Україна отримає 5 мільярдів доларів кредиту від МВФ: перші подробиці

Владковой Голлар запевнила, що програма МВФ дозволить Україні отримати фінансування від інших міжнародних фінансових організацій і урядів інших країн.

Україна отримає 5 мільярдів доларів кредиту від МВФ: перші подробиці
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Міжнародний валютний фонд і уряд України попередньо погодили нову кредитну програму співпраці у форматі stand-by на суму 5 млрд доларів терміном на 18 місяців. Найближчим часом її має затвердити Рада директорів МВФ.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у заяві голови українського представництва МВФ Іванни Владковой Голлар, пише Громадське.

«Нова програма stand-by забезпечить доступ до 3,6 мільярда SDR (еквівалент 5 мільярдів доларів) і повинна сприяти платіжному балансу і підтримати бюджет, щоб допомогти уряду України впоратися із шоком, викликаним COVID-19, зберігши при цьому попередні досягнення і відновити рух у напрямку важливих структурних реформ», — сказано в заяві.

Владковой Голлар запевнила, що програма МВФ дозволить Україні отримати фінансування від ряду інших міжнародних фінансових організацій і урядів інших країн.

Це дозволить Україні повернутися до економічного зростання і відновити проведення реформ після завершення економічної кризи, додала керівник місії МВФ в Україні.

Для того, щоб кредитна програма вступила в силу, її ще належить узгодити Раді директорів МВФ на своєму засіданні, яке планують в найближчі кілька тижнів.

Нагадаємо, МВФ має намір продовжити співпрацю з Україною і дати їй гроші за новою програмою. Там вважають, що новий уряд готовий продовжувати реформи.

Раніше ми писали, що 17 лютого завершилася дія попередньої програми співпраці між Україною та МВФ у рамках механізму stand-by. Вона була затверджена 18 грудня 2018 року в обсязі $3,9 млрд, однак Україна змогла отримати лише перший транш близько $1,4 млрд.

Джерело: Народна Правда