В Україні почнуть працювати нові правила виходу на пенсію: що зміниться

Якщо вірити законопроекту, то на пенсію за пільговим списком № 1 можна буде вийти в 50 років, але для цього жінки повинні відпрацювати 7,5 років, а чоловіки 10 років, а ось для професій списку № 2, трудовий стаж повинен становити як мінімум 12 років, як для чоловіків, так і для жінок.

В Україні почнуть працювати нові правила виходу на пенсію: що зміниться
Автор Олена Лавринець в Новини/Соціальна правда
Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ

З жовтня 2020 року в Україні може запрацювати накопичувальна пенсійна система, а з 2021 роки пенсійні виплати почнуть накопичуватися на рахунках пенсійних фондів.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, посилаючись на Міністерство соціальної політики, яке вже підготувало законопроект з прописаними усіма нормами.

Loading...

Накопичувальна система буде стосуватися не всіх громадян, а лише тих, хто претендує на пільгові виплати.

У підготовленому законопроекті подані списки тих професій, які можуть скористатися такою системою виплат. Мова йде про металургів, шахтарів, працівників феросплавів і трубних підприємств, енергетики, хімічної промисловості та ін. Решта українці зможуть приєднатися до цієї програми на добровільних засадах.

Не виключено, що дана система буде просуватися в прискореному темпі, бо в ПФУ  ледь вистачає грошей на виплати, і утворилася діра в 200 мільярдів гривень.

Якщо вірити законопроекту, то на пенсію за пільговим списком № 1 можна буде вийти в 50 років, але для цього жінки повинні відпрацювати 7,5 років, а чоловіки 10 років, а для професій списку № 2, трудовий стаж повинен становити як мінімум 12 років, як для чоловіків, так і для жінок.

“Наприклад, якщо людина пропрацювала на важкому виробництві 12 років, 5 років на одному підприємстві і ще 7 років на іншому, то і витрати на пенсію діляться між цими підприємствами пропорційно”, — пояснив експерт Володимир Максимчук.

Нагадуємо, у Верховній Раді розглянуть законопроект, в разі прийняття якого українці зможуть виходити на пенсію за «старими» правилами, що діяли до пенсійної реформи. Тобто, для розрахунку розміру пенсії будуть використовувати будь-які 60 місяців стажу людини до 2000 року.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА писала, що новообрана глава Міністерства соціальної політики україни Марина Лазебна заявила, що головним завданням для відомства є проведення індексації та підвищення пенсій.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...