Путіну готують новий удар в спину: Росію витісняють з газового ринку

Катар має намір збільшити видобуток і виробництво зрідженого газу

Путіну готують новий удар в спину: Росію витісняють з газового ринку
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Катар, який є найбільшим в світі виробником зрідженого природного газу, планує в найближчі роки наростити виробництво. Це принесе нові проблеми для Росії на газовому ринку.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, таку заяву зробив міністр енергетики та головний виконавчий директор державної компанії Qatar Petroleum Саад Шеріда аль-Каабі.

Аль-Каабі наголосив, що  багато виробників зрідженого газу через низькі ціни будуть змушені згортати видобуток, але для Катару такий сценарій виключається.

“Ми є найефективнішим виробником в світі з точки зору витрат і тому можемо долати ринкові шоки”, – підкреслив він.

За офіційними даними, Qatar Petroleum планує наростити виробництво в 1,5 рази до 2025 року (до 110 млн тонн) і майже вдвічі – до 2027 (до 126 млн тонн).

Для Росії це обернеться новими проблемами на газовому ринку Європи, де ціни вже впали нижче точки рентабельності “Газпрому”, скраплений газ поступово видавлює російський. За січень-квітень поставки “Газпрому” в ЄС обвалилися на 20%, при цьому Німеччина скоротила закупівлі на 46%, а Туреччина – в 7 разів.

Експерти прогнозують, що середньорічні ціни на газ в Європі в цьому році складуть близько 100-110 доларів за тисячу кубометрів. При цьому в 2018 році ринкова ціна газу в Європі складала 245 доларів.

Нагадаємо, Польща не буде продовжувати дію угоду з Росією на транспортування газу територією країни. У Варшаві  відмовилися переглянути угоду з РФ, термін дії якої закінчується 17 травня.

Раніше Федеральне мережеве агентство ФРН   відмовило компанії Nord Stream 2 AG у виведенні проекту з-під вимог оновленої Газової директиви ЄС. Це означає, що навіть якщо газопровід Північний потік-2 буде добудований до кінця 2020 року, половину його потужності – 27,5 млрд кубометрів на рік з 55 млрд – російській газовій монополії доведеться віддати незалежним постачальникам.

Джерело: Народна Правда