В Україну йде “голодний рік”: названо причину

В Україні може початися дефіцит власних озимих

В Україну йде “голодний рік”: названо причину
Автор Гранатова Катерина в Економічна правда/Новини
Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ

Україні може не вистачити власного зерна через погодні умови, які призвели до знищення понад 75% посівів озимих культур у Запорізькій області.

Loading...

Про це повідомляє прес-служба Запорізької ОДА, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Як повідомляється, посуха призвела до того, що 75,2% посівів озимих культур (563,5 тис. га) перебувають у слабкому та зрідженому стані. Сільськогосподарські культури у Запорізькій області станом на 20 травня загинули на площі 7468 га. Серед них – озимі на зерно (2310 га), озимий ріпак (3909 га), озимий горох (1249 га).

До того ж повідомляється також про недосеве ярих зернових культур на площі 23,8 тис. га. На поточний момент засіяно тільки 600,4 тис. га (75%). Серед них – ранні ярі зернові на площі 155,6 тис. га (87% від запланованого), ячмінь – 101,5 тис. га (87% до запланованого), горох – 53,2 тис. га (88% від запланованого), яра пшениця – 174 га (13% від запланованого), овес – 821 га (70% від запланованого).

Експерти вважають, що це не останні збитки у сільськогосподарській галузі цього року.

Раніше у Міністерстві розвитку економіки розповіли, що цього року зберуть менше 60 млн тонн зернових і зернобобових культур, що на кілька мільйонів менше, ніж у минулому році. Також постраждає урожай овочів, який вирощується переважно в південних областях України, де очікується посуха.

Також, нещодавно в ООН провели аналіз Всесвітньої продовольчої програми і прийшли до висновку, що в зв’язку з пандемією коронавіруса тільки в 2020 році близько чверті мільярда людей на планеті загрожує масовий голод через нестачу продуктів.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...