Вчені назвали період заразності носіїв коронавірусу

Після 11 днів тести виявляють лише частину геному вірусу

Вчені назвали період заразності носіїв коронавірусу
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Пацієнти з коронавірусом COVID-19 через 11 днів після появи симптомів захворювання перестають бути заразними.

До такого висновку дійшли співробітники Національного центру інфекційних захворювань Сінгапуру, а також кафедри вірусології Академії медичних наук республіки, повідомляє газета The Straits Times в суботу, 23 травня, передає НАРОДНА ПРАВДА.

За їх оцінками, “аналізи йдуть на поправку хворих можуть показувати наявність коронавірусу, проте він вже не небезпечний”.

Вчені вважають, що “тести виявляють лише частину генома вірусу, але не здатні встановити його життєздатність і можливість передачі іншій людині”.

Виконавчий директор центру Лео І Синь зазначив, що дослідники отримали “достатню доказову базу того, що людина перестає бути заразною через 11 днів після прояву симптомів захворювання”. У той же час, підкреслив учений, “є винятки, наприклад хворі онкозахворюваннями, що проходять курс хіміотерапії, або приймають певні імунні препарати після трансплантації органів”.

Тим часом у МОЗ Сінгапуру поки не прийнято рішення про прийняття даної концепції. В даний час пацієнт може бути виписаний тільки після проведення двох негативних тестів на коронавірус.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, скільки хворих COVID-19 не мають симптомів і залишаються заразними.

Джерело: Народна Правда