Як вага впливає на якість сну: вчені зробили цікаву заяву

Вчені довели, що ожиріння викликає безсоння, а не навпаки

Як вага впливає на якість сну: вчені зробили цікаву заяву
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Багато років вважалося, що відсутність нормального сну призводить до збоїв в організмі і викликає проблеми з надмірною вагою.

Loading...

Проте в новому дослідженні вчені довели, що проблеми зі сном викликає саме ожиріння, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Як стверджували вчені в багатьох дослідженнях і дослідженнях, дефіцит сну призводить до метаболічної дисфункції і підвищеного апетиту. Однак нові досліди на хробаках дослідників з Університету Пенсільванії і Невади довели зворотне.

З’ясувалося, що великі обсяги зайвої ваги призводять до серйозних порушень сну у людини. У свою чергу проблеми зі сном приводять до діабету і ожиріння.

Основною метою вчених було дослідження здатності метаболічної системи регулювати сон поза впливу мозку і центральної нервової системи. Гіпотеза дослідників полягала в тому, що сон виконує роль зберігача енергії в організмі людини. А порушення сну виводять цьому механізм з рівноваги.

Як показали досліди, черв’яки не могли нормально спати, коли у них порушувалися сигнали між нейронами сну і запасами жиру. За гіпотезою вчених, людина стикається з тими ж проблемами і у нього порушується передача сигналів між жировими клітинами і клітинами мозку, які контролюють сон. А це у людей з надмірною вагою призводить до безсоння.

Нагадаємо, раніше вчені передбачили масове ожиріння через скорочення фізичної активності під час пандемії коронавіруса.

Джерело: Народна Правда
загрузка...