Експерти назвали найоптимальнішу модель подолання пандемії коронавірусу

Зупинити пандемію можна за 1,5 року

Експерти назвали найоптимальнішу модель подолання пандемії коронавірусу
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Міжнародна група вчених дійшла висновку, що перемогти коронавірус можна в разі чергування режиму самоізоляції з частковим зняттям карантинних заходів впродовж 1,5 років.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє European Journal of Epidemiology.

Дослідники вдалися до допомоги спеціальної моделі, яка прогнозує поширення коронавірусу в 16 країнах. Автори роботи оцінили різні підходи щодо зниження пандемії і подивилися, як вони впливають на рівень госпіталізації та число пацієнтів, яким може знадобитися інтенсивна терапія.

Всього було розглянуто три сценарії. У першому дослідники ніяк не втручалися в процес поширення коронавірусу, у другому – чергували соціальне дистанціювання з частковим зняттям карантинних заходів, в третьому – вивчили цикли суворого карантину з подальшим пом’якшенням.

Кращим способом боротьби з пандемією коронавірусу може стати цикл 50-денних помірних обмежень і 30-денних послаблень карантинних заходів протягом 1,5 років, саме до такого компромісного варіанту прийшли вчені. Вони вважають, що він допоможе пом’якшити наслідки пандемії для економіки і перешкоджати поширенню захворювання. Однак, це не допоможе знизити кількість важких хворих нижче допустимої межі.

Нагадаємо, нещодавно вчені заявили, що пацієнти з коронавірусом COVID-19 через 11 днів після появи симптомів захворювання перестають бути заразними. За  оцінками експертів, саме через 11 днів  “аналізи йдуть на поправку хворих можуть показувати наявність коронавірусу, проте він вже не небезпечний”.

Джерело: Народна Правда