Українські банки почали знижувати ставки за депозитами

Гривневі вклади істотніше опустили середні депозитні ставки. Синхронно знизилася прибутковість для термінів понад півроку і понад рік (на 0,22 п.п. до 10,63% і до 10,29% річних відповідно). Депозити на період від 3 місяців до півроку подешевшали на 0,20 п.п. і пропонують 10,49% річних.

Українські банки почали знижувати ставки за депозитами
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

За минулі два тижні українські банки знизили ставки по депозитах. Помітніше опустилася прибутковість по гривневих вкладах.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, посилаючись на Liga.net,  знизили ставки банки КредиАгриколь, Універсал, Індустріал, Південний, ПУМБ, Приватбанк, ПроКредит, Райффайзен Аваль.

Loading...

Гривневі вклади істотніше опустили середні депозитні ставки. Синхронно знизилася прибутковість для термінів понад півроку і більше року (на 0,22 в. п. до 10,63% до 10,29% річних відповідно). Депозити на період від 3 місяців до півроку подешевшали на 0,20 п. п. і пропонують 10,49% річних.

Середня ставка для періодів від місяця до трьох впала на 0,18 в. п. і становить 8,78% річних. Вклади терміном до місяця не зазнали змін і надають 8,8% річних. А прибутковість безстрокових заощаджень зросла на 0,24 в. п. до 6,72% річних.

Вклади у доларах менш помітно знизили процентні ставки. Максимально втратили в ставках термін від півроку до року – 0,5 п. п., і пропонують 1,54 % річних. Синхронно опустилася прибутковість депозитів на термін більше трьох місяців і понад року (на 0,03 п. п. до 1,20% і до 1,97% річних відповідно).

Депозити терміном від місяця до трьох подешевшали на 0,01 в.п. до 0,96% річних. Депозити періодом менше місяця, як і раніше надають 2,19% річних. А безстрокові заощадження подорожчали на 0,32 п. п. і пропонують 0,69% річних.

Депозити в євро знизили ставки мінімально. Середня ставка для вкладів строком понад рік впала на 0,02 в. п. і становить 1,22% річних. Вклади на термін від місяця до трьох подешевшали на 0,01 в.п. до 0,84% річних.

Інші періоди не змінилися і пропонують ті ж самі відсотки, що й раніше: на термін до місяця – 2,16% річних, від трьох до 6 місяців – 0,81% річних, а від 6 до 12 – 1,15% річних. Безстрокові заощадження надають 0,29% річних.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що в минулому році клієнти українських банків вважали за краще зберігати заощадження в гривневих депозитах терміном не більше ніж півроку-рік. Такої тенденції сприяло зміцнення курсу гривні, а також висока прибутковість депозитів, пояснюють банкіри. Як спосіб інвестиції населення також розглядало купівлю облігацій внутрішньої державної позики.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...