В Україні хочуть скасувати пільговий тариф на електроенергію

Зеленський поки відмовляється стверджувати відповідний документ

В Україні хочуть скасувати пільговий тариф на електроенергію
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Пільговий тариф для населення за перші 100 кВт⋅годин можуть скасувати за ініціативою Міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища, відомство таким чином хоче забезпечити оплату “зеленого тарифу” виробникам сонячних і вітрових електростанцій.

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Бізнес Цензор“, скасування пільг з 1 жовтня 2020 року ініціювала в. о. міністра енергетики Ольга Буславец.

Пільговий тариф для населення хочуть скасувати відповідно до Меморандуму щодо взаєморозуміння з інвесторами сонячних і вітрових електростанцій. Текст документа є в розпорядженні редакції. Видання повідомляє, що за проектом меморандуму, від скасування пільгового тарифу для населення з 1.10.2020 Мінекоенерго розраховувало додатково зібрати з населення на енергоринок 3,1 млрд грн. У річному обчисленні населення повинно було б заплатити 11,6 млрд грн. Таким рішенням Міненерго фактично пропонує зібрати з населення кошти, необхідні для оплати “зеленим”. Крім того, додаткові витрати передбачається перекласти на промисловість і підняти тариф “Укренерго”.

Цікаво, що джерело видання також додадає, що проект меморандуму представили президенту Володимиру Зеленському, але він відмовився його затвердити.

Як повідомлялося раніше, в Києві можуть підвищити тарифи на воду — компанія «Київводоканал» пропонує підвищити тарифи на послуги централізованого водопостачання та водовідведення для споживачів Києва ще на 19% з січня 2021 року.

Після зміни порядку надання субсидій та пільг, монетизації, споживачі послуг стали отримувати платіжки, які містять повну вартість послуг без їх урахування. НАРОДНА ПРАВДА розповідала, як правильно оплачувати комунальні послуги.

Джерело: Народна Правда
загрузка...